Długo czekali kibice Pogoni Nowe Skalmierzyce na zwycięstwo swojego zespołu w rozgrywkach III ligi. W sobotę ich rywalem była Vineta Wolin. Gospodarze wygrali 3:0 i dopisali do swojego dorobku niezwykle ważne trzy punkty. Na taki dzień fani miejscowego zespołu czekali ponad miesiąc.

Pogoń miała na swoim koncie trzy porażki z rzędu. W poprzednich meczach drużyna przegrała z Zawiszą Bydgoszcz, Błękitnymi Stargard i Stolemem Gniewino. Nic więc dziwnego, że zespół chciał za wszelką cenę przełamać złą passę. Z tego powodu zawodnicy przystąpili do rywalizacji bardzo zmobilizowani. W pierwszej połowie spotkanie było bardzo zacięte, ale kibice nie obejrzeli goli.

Ekipa z Nowych Skalmierzyc zadała pierwszy cios w 68. minucie. Wtedy piłkę do siatki rywali skierował niezawodny Patryk Palat. Dziesięć minut później było już 2:0 dwa miejscowych, bo tym razem gola zdobył Łukasz Grabowski. Później gospodarze umiejętnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a w końcówce zadali jeszcze jeden cios. Swoją drugą bramkę strzelił bowiem Palat.

W efekcie Pogoń odniosła efektowne zwycięstwo 3:0 i mogła świętować. Na taki dzień kibice czekali od 23 marca, kiedy ich zespół pokonał u siebie KP Starogard Gdański. Pozostaje mieć nadzieję, że teraz drużyna powróci na właściwe tory i będzie nadal solidnie punktować w rozgrywkach trzeciej ligi.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra już 3 maja. Jej rywalem na wyjeździe będzie wtedy Polonia Środa Wielkopolska, a więc ekipa, która zajmuje na ten moment siódmą pozycję w tabeli trzeciej ligi. Drużynę z Nowych Skalmierzyc czeka zatem naprawdę trudne zadanie. Dodajmy, że mecz rozpocznie się o godzinie 13:00.

Liderem trzeciej ligi pozostaje Świt Skolwin, który o dziesięć punktów wyprzedza drugą Elanę Toruń. Pogoń po wygranej nad ekipą z Wolina przesunęła się na dziewiąte miejsce. Zespół z Nowych Skalmierzyc ma w swoim dorobku 39 punktów, które wywalczył w 27 rozegranych do tej pory spotkaniach.