To była udana sobota dla Centry Ostrów i Pogoni Nowe Skalmierzyce. Obie drużyny wygrały swoje mecze. W efektownym stylu zrobił to zwłaszcza trzecioligowiec, który rozbił na wyjeździe Unię Solec Kujawski, zwyciężając 3:0.

Jeszcze niedawno Centra notowała fatalną serię. Drużyna długo nie była w stanie odnieść zwycięstwa, traciła sporo goli i stopniowo zmierzała w dół tabeli. Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego przełamał się w poprzedniej kolejce, kiedy pokonał na wyjeździe Polonię 1912 Leszno 1:0. Najwyraźniej po tym sukcesie drużyna odzyskała pewność siebie.

W sobotę rywalem ostrowian na Stadionie Miejskim był Mieszko Gniezno. Centra zdobyła gola jako pierwsza. Jego autorem okazał się Jakub Kłobusek, który trafił do siatki rywali jeszcze w pierwszej połowie, a dokładnie w 44. minucie rywalizacji. Warto też dodać, że miejscowi mieli więcej sytuacji do zdobycia gola, ale zabrakło im skuteczności.

W drugich 45 minutach gospodarze nadal dyktowali warunki, ale nie byli w stanie podwyższyć wyniku i zamknąć spotkania. Co gorsza, w końcówce do remisu doprowadzili goście z Gniezna. W 86. minucie gola dla przyjezdnych strzelił Igor Drzażdzyński. Wtedy wydawało się, że ostrowianie wypuścili z rąk szansę na drugi z rzędu komplet punktów. W doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na ich stronę przechylił jednak Michał Kucharski, który popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego. Centra mogła świętować.

Po wygranej nad ekipą z Gniezna ekipa z Ostrowa ma 39 punktów i zajmuje jedenaste miejsce w tabeli IV ligi. Kolejne spotkanie zespół trenera Michała Kosińskiego rozegra 15 czerwca, kiedy jego rywalem na wyjeździe będzie Victoria Września.

W sobotę na boisko wybiegli także piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce, dla których było to ostatnie spotkanie w obecnym sezonie. Goście byli zdecydowanym faworytem, bo grali z Unią Solec Kujewski, a więc przedostatnim zespołem w tabeli. Podopieczni Tomasza Kaczmarka udowodnili swoją wyższość, a do sukcesu poprowadził ich Patryk Palat, który pierwszego gola zdobył już w dziewiątej minucie. Dziesięć minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0.

Taki rezultat utrzymywał się bardzo długo. W końcówce gospodarzy dobił jeszcze Daniel Kaczmarek i tym samym Pogoń wygrała 3:0. W efekcie ekipa z Nowych Skalmierzyc zakończyła sezon z dorobkiem 49 punktów i uplasowała się na dziesiątej pozycji.