Świetne wieści z Bydgoszczy, gdzie odbywają się 100. PZLA Mistrzostwa Polski. Marcin Karolewski z KS Stal LA uzyskał fenomenalny czas i zajął piąte w biegu na 400 metrów. To oznacza, że będzie pierwszym w historii reprezentantem ostrowskiego klubu, który pojedzie na Igrzyska Olimpijskie!

Karolewski uzyskał czas 46,21s. To nowy rekord Ostrowa Wielkopolskiego. Wcześniej w drugim biegu eliminacyjnym finiszował na drugim miejscu, uzyskując czas 47,03s. To dałoby mu przepustkę do finału, w którym zaprezentował się rewelacyjnie i spełnił swoje wielkie marzenie.

Dodajmy, że Bydgoszczy startują inni reprezentanci ostrowskiego klubu. W piątkowych eliminacjach Inga Kanicka w biegu na 200 metrów zajęła drugie miejsce i uzyskała bezpośredni awans do finału. Jej czas 23,93s. był piątym wynikiem eliminacji.

W finale Kanicka była bliska swojego rekordu życiowego, bo wykręciła czas 23,68s. Niestety, to nie dało jej medalu. Ostatecznie zajęła czwartą lokatę, co i tak należy uznać za bardzo dobry wynik.

Z kolei Kacper Cegła w eliminacjach biegu na 200 metrów zajął bardzo wysokie dziesiąte miejsce. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Patryk Wykrota, który w eliminacjach biegu na 200 metrów trafił do bardzo silnej serii z Markiem Zakrzewskim, Przemysławem Słowikowskim czy Przemysławem Kozłowskim. Tylko dwójka wchodziła bezpośrednio do finału. Zawodnik ostrowskiego klubu dobiegł do mety jako drugi i uzyskał bezpośredni awans z czasem 21.45s.

W finale Wykrota był czwarty. Uzyskał czas 20,82s. Wygrał Marek Zakrzewski, który wyprzedził Łukasza Żaka i Łukasza Żoka.