Znakomite wieści z Radomia, gdzie odbywają się Mistrzostwa Polski U20. Mamy drugi złoty medal reprezentantów KS Stal Ostrów. Tym razem wywalczyła go niezawodna Olga Szlachta, która okazała się najlepsza w konkursie skoku w dal. Przy okazji udało jej się poprawić swój rekord życiowy.

Szlachta uzyskała odległość 6,21m. Jej zwycięstwo było sporą niespodzianką, bo faworytką do końcowego triumfu była Julia Adamczyk, która została ostatecznie sklasyfikowana na trzeciej lokacie. Druga była natomiast Maja Kleszno. – Olga zwyciężyła w stojącym na wysokim poziomie konkursie – cieszy się Michał Walczak, trener KS Stal Ostrów.

Druga zawodniczka uzyskała odległość 6,06, a trzecia 6,04. Warto podkreślić, że Szlachta oddala również próby na 6,18m oraz 6,10m co pokazuje, że tego dnia była bardzo mocna i odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo. Dodajmy, że na wysokim piątym miejscu rywalizację w skoku w dal zakończyła Julia Podruczna. Przy okazji ustanowiła swój nowy rekord życiowy, który od tej pory wynosi 5,73m.

Drugiego dnia mistrzostw bardzo dobrze zaprezentowały się również sztafety 4×100 metrów. Dziewczyny biegnące w składzie: Julia Podruczna, Oliwia Płonka, Dagmara Adamcio, Oliwia Kalińska zajęły czwarte miejsce i otarły się o medal, co jest ich olbrzymim sukcesem. Czas 48.34 był naprawdę znakomity, a warto zauważyć, że w sztafecie nie wzięła udziału Inga Kanicka, bo na Mistrzostwach Polski można startować maksymalnie w trzech konkurencjach. Dodajmy, że do brązowego medalu zabrakło pięciu setnych sekundy.

W rywalizacji wzięła również udział męska sztafeta, która pobiegła w składzie: Karol Błaszczak, Michał Jopek, Kajetan Doktor oraz Szymon Gość i podobnie jak żeńska zajęła czwarte miejsce. – Nie jest to dla nas powód do smutku, bo również tutaj rywale mieli lepsze składy. To niewątpliwie sukces tych chłopaków – zaznacza trener Michał Walczak.

Przypomnijmy, że pierwszego dnia mistrzostw ogromną niespodziankę sprawiła Inga Kanicka, która zgarnęła złoto w biegu na 100 metrów. Reprezentantka KS Stal LA Ostrów triumfowała z czasem 11,65s., co oznacza, że ustanowiła też swój nowy rekord życiowy. Poprzedni sprinterka poprawiła o 14 setnych sekundy. Dzięki temu wypełniła minimum na Mistrzostwa Świata U20, które odbędą się w Peru.