Imponujące otwarcie koszykarek. Skutecznie w ataku i twardo w obronie (foto)

0

1_

Zdjęcie 1 z 12

Koszykarki Basket Ostrovii z pierwszym, historycznym zwycięstwem w 2 Lidze Kobiet. Biało-czerwone na inaugurację sezonu 2022/2023 w Ostrowie rozbiły Lidera Biofarm Swarzędz 86:39. Zespół Katarzyny Motyl zagrał skutecznie w ataku i dobrze w obronie.

Ostrowianki mocno rozpoczęły sobotni mecz od prowadzenia 6:0, 12:3 i 16:5. Po pierwszej kwarcie rywal był już mocno rozbity, bo przegrywał 26:5. – Zespół ze Swarzędza przyjechał praktycznie kadetkami i wcale nie uważam, że to był łatwy mecz. My zagrałyśmy po prostu dobrze w obronie. Była też skuteczność  i  jestem zadowolona z gry zespołu. W dalszej części sezonu czekają nas dużo trudniejsze mecze – podsumowała Katarzyna Motyl, trenerka Basket Ostrovii.

W 15 minucie było 33:9 dla gospodyń, a po trójce Wiktorii Szych 39:11. Do przerwy ostrowianki prowadziły 45:18. Skuteczna była nie tylko Katarzyna Joks, która tylko w pierwszej kwarcie rzuciła 13 punktów. Trójki trafiały również Julia Kunicka, Milena Krzyżaniak, Kinga Orchowska, Maja Wołowicz i Wiktoria  Szych.

W 24 minucie po pięciu z rzędu punktach Kingi Orchowskiej Basket Ostrovia prowadziła 57:25, a w końcówce trzeciej kwarty znów przypomniała o sobie kapitan Basket Ostrovii, Katarzyna Joks i gospodynie wygrywały 70:31. Ostatecznie pierwszy mecz w sezonie podopieczne Katarzyny Motyl zwyciężyły 86:39.

Basket Ostrovia Ostrów – Lider Biofarm Swarzędz 86:39 (26:5, 19:13, 25:13, 16:8)

Basket Ostrovia: Joks 20, Orchowska 13, Szych 11, Dekert 8, Marczyk 7, Wołowicz 7, Krzyżaniak 6, Klimańska 4, Kunicka 6, Pozdrowicz 6, Płonka 2, Ster 2.