Wygrana po dogrywce. Basket Ostrovia zagra o 1.Ligę (foto)

0

1

Zdjęcie 1 z 13

Ależ emocje w meczy koszykarek Basket Ostrovii, które prowadziły w meczu z Pompax Tęczą Leszno w drugiej kwarcie aż 38:20, a mimo tego doszło do dogrywki. W regulaminowym czasie gry był remis 60:60. Doliczone 5 minut ostrowianki wygrały 9:3, a cały mecz 69:63. Zwycięstwo to zapewniło drużynie Katarzyny Motyl wyjście do turnieju półfinałowego o awans do 1.ligi.

W pierwszym meczu w Lesznie Basket Ostrovia wygrała 70:61. Praktycznie porażka różnicą mniejszą niż wygrana w Lesznie zapewniała ostrowiankom jedno z dwóch czołowych miejsce w tabeli. Lider jednak myślał tylko o tym, by wygrać i to zrobił, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Zaczęło się jednak bardzo obiecująco, od prowadzenia 9:0 Basket Ostrovii w 3 minucie spotkania. Po pierwszej kwarcie było 21:11. Druga kwarta rozpoczęła się festiwalem rzutowym Katarzyny Joks. Twarda obrona, przechwyty i szybki atak sprawiły, że w 17 minucie po akcji Wiktorii Szych, gospodynie prowadziły 38:20.

Druga kwarta zakończyła się jednak serią 11-0 drużyny z Leszna, w szeregach której brylowały Wiktoria Raczyńska i Wiktoria Skrypczak, które do przerwy rzuciły 29 z 31 punktów całej drużyny.

W trzeciej kwarcie wydawało się, że Basket Ostrovia ma wszystko pod kontrolą. Tę odsłonę gospodynie wygrały 15:10 i prowadziły 53:41. Niestety, w czwartej kwarcie zaciął się atak. Pudła spod kosza sprawiły, że leszczynianki poczuły szansę na odrobienie straty, tym bardziej, że Wiktoria Raczyńska trafiła jak natchniona. W końcówce meczu to ona rzutem z dystansu doprowadziła do remisu 60:60 i dogrywki.

W doliczonym czasie gry niezwykle ważną rolę odegrała Kinga Dekert, która powalczyła na tablicach i zebrała istotne piłki. Po jej akcji 2+1 było 69:63 i takim też wynikiem zakończył się ten emocjonujący mecz.

-Może nawet było nam potrzebne takie spotkanie, by zagrać dramatyczną końcówkę i umocnić się jeszcze mentalnie – mówił po spotkaniu Katarzyna Joks, kapitan ostrowskiej drużyny.

Basket Ostrovii pozostał jeszcze jeden mecz 11 marca w Poznaniu z MUKS-em. Bez względu na jego wynik ostrowianki mają pewne wyjście do turnieju półfinałowego o awans do 1.Ligi. Ten ma się odbyć od 24 do 26 marca.

Basket Ostrovia Ostrów – Pompax Tęcza Leszno 69:63 (21:11,17:20,15:10,7:19,9:3)

Basket Ostrovia: Joks 19, Krzyżaniak 14, Dekert 13, Ster 10, Kunicka 6, Wołowicz 3, Marczyk 2, Szych 2, Klimańska 0, Orchowska 0, Płonka 0, Pozdrowicz 0.

Tęcza: Raczyńska 33, W. Skrzypczak 18, Jędryczka 4, J.Skrzypczak 3, Molewska 2, Kuczyk 2, Wujczak 1.