Nie tylko Center-Team Odolanów, o czym już informowaliśmy, ale także Kick-Boxing Club Poprawa z ostrowianami i mieszkańcami powiatu ostrowskiego w składzie sięgał po medale podczas rozegranych w Stębarku Mistrzostwach Polski w formule full contact.

Wśród seniorów srebrny medal w kategorii 63,5 kg zdobył Mateusz Kupijaj z Ostrowa Wielkopolskiego.  – Mateusz Kupijaj, walcząc jedną ręką, awansował do finału, ale z powodu kontuzji, musiał niestety odpuścić rywalizacje o złoto z Oskarem Sobańskim – wyjaśnia trener Radosław Radomski.

Brązowy medal w kategorii do 91 kg wywalczył Piotr Tomczak z Trzcielin. – W walce z faworytem kategorii Karolem Karczmarkiem był bliski sprawienia niespodzianki i awansu do finału, zabrakło pewności siebie w końcowej fazie pojedynku – tłumaczy Radomski.

Brązowy medal w kategorii do 60 kg zdobyła również Weronika Szymczak z Ostrowa. Damian Waloszczyk z Huty już w ćwierćfinale trafił na wybranego później najlepszym zawodnikiem turnieju Patryka Możdżyńskiego i opadł na tym etapie rywalizacji w swoim debiucie na Mistrzostwach Polski.

Złoty medal w rywalizacji juniorów do 60 kg wywalczył Marcin Raszewski z Radłowa, który wygrał wszystkie trzy walki i wrócił ze Stębarku z tytułem mistrzowskim.  Srebrny medal w kategorii do 71 kg zdobył Maksymilian Klein z Ostrowa. Na ćwierćfinałach rywalizację zakończyli Wiktor Działocha i Filip Śronek.

Fot: Facebook Kick-Boxing Club Poprawa