Olga Szlachta zdobyła srebrny medal w trójskoku podczas Letniego Festiwalu Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Mariborze. Reprezentantka KS Stal LA pobiła własny rekord Polski!

Finałowy konkurs, który odbył się w sobotę, miał naprawdę emocjonujący przebieg. – W ostatniej próbie, będąc na trzeciej pozycji, Olga pobiła własny rekord Polski 13,29m i przesunęła się na pozycję liderki konkursu. Kilka chwil później w ostatnim skoku Włoszka Erika Saraceni odpowiedziała Oldze i zwyciężyła z rezultatem 13,42m – relacjonuje Michał Walczak, trener KS Stal LA.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Sztafeta 4×100 metrów w składzie Tomasz Jankowski, Marcin Karolewski, Patryk Wykrota i Kacper Cegła podczas Mistrzostw Polski seniorów w Gorzowie pobiła nowy rekord Ostrowa i uzyskała czas 40,53s. Dzięki temu zdobyła brązowy medal.

-Można gdybać, co by było, gdyby PZLA dopuściła do biegu będącego na zgrupowaniu kadry narodowej U20 Dawida Grząkę, który jest drugim najszybszym zawodnikiem w naszym klubie, a do tego potrafi świetnie zmieniać – podsumowuje Michał Walczak.