To był bardzo dobry mecz w wykonaniu koszykarek Basket Ostrovii. Podopieczne Katarzyny Motyl zrewanżowały się Liderowi Swarzędz za wyjazdową porażkę i tym razem zwyciężyły we własnej hali 85:61. Efektowna wygrana w derbach Wielkopolski może mieć ogromne znaczenie.

Przewaga ostrowianek zarysowała się już w pierwszej kwarcie. Początek był zacięty, a później na minimalnym prowadzeniu znajdowała się ekipa ze Swarzędza. Basket Ostrovia zdobyła jednak 10 punktów, z rzędu, a poza tym zaczęła świetnie bronić. W efekcie po dziesięciu minutach było 23:13. Później gospodynie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i na przerwę zeszły z zaliczką jedenastu punktów.

W drugiej połowie Basket Ostrovia nie tylko nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa, ale w dodatku wygrała różnicą wyższą niż 13 punktów. To oznacza, że koszykarki Katarzyny Motylmają lepszy bilans w dwumeczu. Warto bowiem przypomnieć, że pierwsze spotkanie w Swarzędzu, do którego doszło w listopadzie, zakończyło się wynikiem 64:51 dla Lidera.

W sobotę Basket Ostrovię do wygranej poprowadziła Karolina Dżochowska, która zdobyła 23 punkty. Znakomite spotkanie rozegrała także Kinga Dekert, która zaliczyła double – double, bo do 15 punktów dołożyła aż 13 zbiórek.

Dla Basket Ostrovii była to siódma wygrana w obecnym sezonie. Dzięki temu drużyna przesunęła się na siódme miejsce w tabeli gr. B 1. Ligi. Kolejny mecz ostrowianki rozegrają 3 lutego w Poznaniu z tamtejszym MUKS-em.

Basket Ostrovia Ostrów – Lider Swarzędz 85:61 (23:13, 19:18, 20:16, 23:14)