Wychowanek ostrowskiego Jakub Krawczyk zajął trzecie miejsce w finale Srebrnego Kasku, który został rozegrany w środę na torze w Grudziądzu. 20 – latek mógł nawet triumfować w całych zawodach, ale spóźnił się na start jednego z biegów. W pozostałych był już bezkonkurencyjny i zapisał na swoim koncie 12 punktów. Dobrą formę potwierdził Sebastian Szostak. Pozytywny występ zaliczył także Kacper Grzelak.

Zawody zakończyły się zwycięstwem Bartosza Bańbora z Orlen Oil Motoru Lublin, który zgromadził na swoim koncie 13 punktów. O drugim miejscu decydował bieg dodatkowy, bo poza Jakubem Krawczykiem 12 punktów zdobył także Kacper Łobodziński z ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. Lepszy okazał się ostatecznie reprezentant gospodarzy.

Jakub Krawczyk z jednej strony osiągnął duży sukces, ale może też czuć spory niedosyt. W wyścigu siódmym najpierw na starcie drgnął Bartosz Bańbor. Sędzia przerwał bieg, a w powtórce wypożyczony do Betard Sparty Wrocław junior nie zdążył pod taśmę. To samo zrobił zresztą Krzysztof Lewandowski z KS Apatora i obaj żużlowcy zostali wykluczeni z powtórki. – Wiedziałem, że jest minuta. Chcieliśmy zrobić drobną korektę i nie zdążyliśmy – przyznał wychowanek Arged Malesy Ostrów przed kamerami Canal+.

W pozostałych biegach w fazie zasadniczej turnieju Krawczyk był naprawdę szybki i dowoził do mety trójki. Gdyby nie wykluczenie, to miał ogromne szanse, by zostać triumfatorem zawodów.

Dodajmy, że szybki od początku turnieju był także Sebastian Szostak. Ostatecznie uzbierał 10 punktów i został sklasyfikowany na piątym miejscu. W jego przypadku szkoda przede wszystkim biegu piętnastego, w którym minął linie mety na czwartej pozycji. Gdyby nie ten wyścig, to żużlowiec ostrowskiego klubu mógł znaleźć się na podium.

Warto także odnotować dobry występ Kacpra Grzelaka. Wypożyczony do Poznania junior zdobył siedem punktów i został sklasyfikowany na siódmej pozycji.

W finale Srebrnego Kasku dwie szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności miał także Filip Seniuk, który był rezerwowym. Ostatecznie zdobył jeden punkt.

Wyniki:
1.Bartosz Bańbor (Orlen Oil Motor Lublin) – 13 (2,3,3,2,3)
2.Kacper Łobodziński (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 12+3 (3,3,2,3,1) – 1. miejsce w biegu dodatkoywm
3.Jakub Krawczyk (Betard Sparta Wrocław) – 12+2 (3,w,3,3,3) – 2. miejsce w biegu dodatkowym
4.Wiktor Przyjemski (Orlen Oil Motor Lublin) – 11 (3,3,2,1,2)
5.Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów) – 10 (3,2,3,0,2)