Na boisku sportowym przy III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się pod koniec czerwca I Letnia Olimpiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Na starcie zmagań stanęły 22 zespoły.

Do rywalizacji zgłosiły się 22 drużyny (17 chłopięcych i mieszanych oraz 5 dziewczęcych) z 17 jednostek OSP z terenu całego powiatu. Olimpiada obejmowała 6 konkurencji, które musiały wykonać wszystkie drużyny. Były to: udzielenie pierwszej pomocy w losowo wybranej sytuacji, napełnienie beczki za pomocą pięciu litrowych wiaderek, pokonanie toru przeszkód, ewakuacja poszkodowanego (manekina) na saniach lodowych, zaliczenie toru sprawnościowego, odnalezienie poszkodowanych w zadymionym namiocie przy pomocy latarki i kamery termowizyjnej. Po rozegraniu wszystkich konkurencji przeprowadzono zbiórkę końcową, na której ogłoszono wyniki.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Bieganin (25 pkt.), drugie miejsce wywalczyła OSP Uciechów (21), trzecie OSP Daniszyn (20), czwarte OSP Wysocko Wielkie (19 ), a piąte OSP Przygodzice (12). W kategorii chłopców pierwsze trzy miejsca zajęły kolejno: OSP Janków Przygodzki (80), OSP Bogdaj (75) i OSP Bieganin (66). Na kolejnych pozycjach uplasowały się OSP Lamki (63), OSP Chojnik (62), OSP Westrza (59), OSP Uciechów (57), OSP Raczyce (52), OSP Czekanów (49) i OSP Przygodzice (49).

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i medale. Drużyny, które zajęły miejsca na podium otrzymały dodatkowo puchary, defibrylatory szkoleniowe, voucher na kręgielnie oraz nagrody indywidualne. Olimpiada została zorganizowana przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Wysocku Wielkim przy wsparciu starostwa, Nadleśnictwa Antonin i III LO.