Ostrowski mundurowy zajął wysokie miejsce podczas Górskich Mistrzostw Polski Policji w kolarstwie szosowym.

W Karpaczu odbyła się jubileuszowa, 15. edycja ORLEN Tour de Pologne Amatorów, w ramach której rywalizowano również o tytuł najlepszego w Górskich Mistrzostwach Polski Policji. Uczestnicy mieli do pokonania wymagającą, prawie 84-kilometrową trasę, pełną trudnych podjazdów. Na starcie stanął m.in. sierż. sztab. Michał Michalski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Na około 2200 startujących zajął 114. pozycję, natomiast wśród policjantów zdobył piąte miejsce. Czas, w którym pokonał dystans to 2 godziny i 11 minut, co dało średnią prędkość blisko 35 km/h. Sierż. sztab. Michał Michalski służbę w policyjnym mundurze pełni od 2015 roku.