Mimo wyjątkowo niesprzyjającej aury, przy wysokiej frekwencji 20 kwietnia w siedzibie Odolanowskiego Bractwa Strzeleckiego odbyły się mistrzostwa gminy i miasta w broni pneumatycznej.

Zawody w strzelaniu z wiatrówki długiej zostały przeprowadzone w klasyfikacji indywidualnej (w dwóch kategoriach wiekowych) oraz w klasyfikacji drużynowej. W rywalizacji wystartowało ogółem 26 zawodników. Indywidualnie w klasyfikacji kobiet powyżej 18 lat pierwsze miejsce zajęła Marta Bilska (39 punktów) przed Wiolettą Andrzejewską (37) i Małgorzatą Bilską (34). Wśród mężczyzn wygrał Wojciech Mróz (48) wyprzedzając Przemysława Stasiaka (46) i Wojciecha Geislera (44). Zmagania w kategorii wiekowej 14-18 lat rozstrzygnęli na swoją korzyść Zuzanna Bilska (20) i Dawid Kołodziejczyk (31). Drużynowo najlepsza okazała się ekipa Odolanowskiego Bractwa Strzeleckiego.