OKS 1926 podsumował rok. Jakościowy skok i coraz więcej młodzieży (foto)

0

2

Zdjęcie 2 z 14

To był bardzo udany rok dla Ostrowskiego Klubu Sportowego 1926 Ostrów, który w czwartkowy wieczór w restauracji Malwa podsumował 2022 rok. Pochwalił się sukcesami i podziękował swoim sponsorom i partnerom. Jednym z partnerów medialnych OKS-u jest redakcja Kuriera Ostrowskiego.

reklama

Jest co robić, bo w ciągu sześciu lat od jednej grupy rozrośliśmy się do dziesięciu grup, ponad 200 trenujących, dwunastu trenerów i mamy brązową gwiazdkę certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej, co jest dla nas powodem do dumy, ale i wyzwaniem. Teraz szkolenie jest prowadzone na zupełnie innym poziomie – cieszy się Wojciech Zaradny, prezes OKS-u 1926 Ostrów.

Plany na przyszłość są ambitne. Otwieramy kolejną grupę młodzieżową, bo jak wiadomo szkolenie dzieci i młodzieży to nasze oczko w głowie. Kluczem dla nas jest także to, by zespół juniorów wszedł płynnie w drużynę seniorską, która awansowała do A-klasy – dodaje Zaradny.

OKS 1926 Ostrów pomyślnie przeszedł proces certyfikacji PZPN i może szczycić się tzw. Brązową gwiazdką PZPN. – Certyfikat to przede wszystkim jakość treningów.  To się tylko tak wydaje, że to tylko gwiazdka PZPN. Tak jednak nie jest. To są odpowiednie uprawnienia dla trenerów, wymiary boisk, wymiary piłek, bramek, a to wszystko przekłada się na jakość treningów – dodaje prezes klubu.

Problemem OKS-u jest jednak infrastruktura sportowa, bo klub z tyloma grupami nie jest w stanie pomieścić się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy SP14. – Staramy się po całym Ostrowie trenować, bo brakuje nam boisk. Głównie jesteśmy przy SP14, ale także na boisku SP 2. Udało się dzięki współpracy z wójtem Piotrem Kuroszczykiem stworzyć boisko w Świeligowie, bo w Ostrowie wciąż brakuje boisk treningowych – kończy Zaradny.

reklama