Popis w drugiej połowie. Derby dla Basket Ostrovii (foto)

0

3

Zdjęcie 3 z 12

Do przerwy był remis 36:36, ale w trzeciej kwarcie Basket Ostrovia zagrała popisowo w obronie. Wygrała ją 21:6, a cały meczu 75:55, robiąc kolejny krok do awansu do turnieju półfinałowego o grę o wejście do 1.ligi kobiet.

reklama

Ostrowianki rozpoczęły mecz bardzo nerwowo. W MUKS-ie z kolei niczym natchniona trafiała Zofia Przybylska, która zdobyła wszystkie z 14 pierwszych punktów ekipy z Poznania, a przyjezdne wygrywały 14:10. Po pierwszej kwarcie było jednak 22:19 dla Basket Ostrovii.

W pierwszej połowie ostrowianki grały nieskutecznie. Nie broniły, tak jak zazwyczaj, pudłowały z dogodnych sytuacji, nie wykorzystywały rzutów wolnych. MUKS z kolei zwietrzył szansę na sprawienie niespodzianki w Ostrowie i do przerwy remisował 36:36.

Trzecia kwarta – podobnie jak przed tygodniem w meczu z akademiczkami z Gorzowa – należała zdecydowanie do Basket Ostrovii, która przycisnęła w defensywie. Dzięki dobrej obronie wyprowadzała kontry i powiększała przewagę. Przyjezdne w trzeciej kwarcie zdobyły tylko 6 punktów i przegrywały po 30 minutach  57:42.

Na tym jednak emocje się nie skończyły. W 36 minucie przewaga ostrowianek była ponownie jednocyfrowa i trener Katarzyna Motyl poprosiła o czas przystanie 61:52. Kiedy w 38 minucie kolejny raz z dystansu trafiła Maja Wołowicz było już 66:53 i losy meczu zostały rozstrzygnięta.

Ostatecznie Basket Ostrovia wygrała z MUKS-em 75:55, choć końcowy wynik nie odzwierciedla emocji i trudów sobotniego meczu. Ostrowianki z bilansem 7-1 są nadal liderem tabeli 2. Ligi Kobiet. W następnej kolejce w niedzielę 5 marca zmierzą się z Pompax Tęczą Leszno. Jeśli wygrają, zapewnią sobie wyjście do dalszych gier o awans do 1.ligi kobiet. Początek spotkania w hali SP 9 o 14:00.

Basket Ostrovia Ostrów – MUKS Poznań  75:55 (22:19,14:17,21:6,18:13)

Basket Ostrovia: Joks 23, Wołowicz 12, Szych 11, Ster 9, Dekert 8, Krzyżaniak 8, Marczyk 2, Kunicka 2.

reklama