Efektowna Centra. Pogoń wygrała w Bydgoszczy. Triumf piłkarek (foto)

0

5

Zdjęcie 5 z 11

Udana sobota dla piłkarskich drużyn z naszego powiatu. Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrała 2:1 w Bydgoszczy, piłkarki Ostrovii zwyciężyły 5:0 w Raszynie, a Centra 1946 Ostrów pokonała 5:2 na własnym boisku z Wartą Międzychód.

reklama

Centra rozpoczęła efektownie rundę wiosenną. Wynik otworzył w 5 minucie Jakub Kłobusek. Na 2:0 w 11 minucie podwyższył Szymon Strączkowski. Kolejne dwie bramki w krótkim odstępie czasu strzelił Jakub Michalski. Najpierw z akcji w 27 minucie, a następnie pięć minut później z rzutu karnego.

Tuż przed przerwą Warta zdobyła bramkę na 4:1. Kolejne bramki – po jednej dla każdej z drużyn padły w drugiej połowie. Wynik na 5:2 w 92 minucie ustalił Tomasz Krakowski.

Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrała natomiast 2:1 po raz pierwszy w Bydgoszczy z Zawiszą. Prowadzenie dla zespołu trenera Łukasza Bandosza w 20 minucie z rzutu karnego uzyskał Daniel Kaczmarek. W 38 minucie na 2:0 podwyższył Kacper Majerz. Zawisza odpowiedział jednym trafieniem w 80 minucie z rzutu wolnego, ale Pogoń wygrała 2:1 i wywiozła z Bydgoszczy bezcenne trzy punkty.

W doskonałych nastrojach z Raszyna wracają także drugoligowe piłkarki Ostrovii 1909 Ostrów, które wygrały w Raszynie aż 5:0. Wynik otworzyła Małgorzata Knuła. Dwie bramki zdobyła Aleksandra Krawiec, a po jednej Natalia Braun i Patrycja Golińska. To świetny prognostyk przed meczem 1/8 Orlen Pucharu Polski w środę z AZS UJ Kraków.

reklama