Po dwóch wygranych z rzędu Centra 1946 przegrała w Artbud IV lidze. Ostrowianie na wyjeździe musieli uznać wyższość Iskry Szydłowo. Mecz został rozstrzygnięty w drugiej połowie spotkania.

Oba zespoły długo nie były w stanie znaleźć sposobu na zaskoczenie rywala. Gola na wagę trzech punktów w 70 minucie meczu zdobył Ibrahim Appiah. Centra próbowała odpowiedzieć i wyrównać, ale wynik nie uległ już zmianie.

W efekcie ostrowianie stracili drugie miejsce w ligowej tabeli, które zajmowali po 27. kolejkach. Swoje mecze wygrały bowiem drużyny z Wągrowca i Gniezna. Trzy punkty zainkasował także lider z Czarnkowa i dlatego Centra traci już do Noteci sześć „oczek”.

Znakomite spotkanie rozegrały za to piłkarki Ostrovii 1909, które urządziły sobie prawdziwy festiwal strzelecki, wygrywając z Medykiem II Konin aż 6:0. Bramki dla ostrowskiego zespołu zdobywały Patrycja Golińska, Anna Grajaszek, Aleksandra Krawiec, Natalia Braun, Maria Gościniak i Małgorzata Knuła. Dzięki temu zwycięstwu Ostrovia zajmuje trzecią lokatę w grupie północnej II ligi. Strata do drugiego Nowego Świtu Górzno wynosi zaledwie dwa punkty. Pewne awansu są już piłkarki Lecha UAM Poznań.

Dodajmy, że w ten weekend meczu nie rozgrywają piłkarze Ostrovii 1909, którzy pauzują w rozgrywkach V ligi. Ostrowianie wrócą do gry 26 maja, kiedy ich rywalem na wyjeździe będzie Zefka Kobyla Góra.