Nowa nazwa drużyny żużlowej w sezonie 2025. Klub przedstawił trenera młodzieży! (foto)

0

8

Zdjęcie 8 z 32

W ostatnich sezonach drużyna żużlowa z Ostrowa Wielkopolskiego startowała w rozgrywkach ligowych pod nazwą Arged Malesa. W sezonie 2025 dojdzie do zmiany. Klub poinformował o niej podczas oficjalnej prezentacji zespołu w Ostrowskim Centrum Kultury. Przedstawiono także nowego trenera młodzieży.

reklama

W nazwie ekipy, która weźmie udział w tegorocznej Metalkas 2 Ekstralidze, zabraknie firmy Arged, która w ostatnich latach była wielkim mecenasem ostrowskiego sportu. Sponsorem tytularnym będzie natomiast nadal Malesa Pokrycia Dachowe.

Miejsce firmy Arged zajmie Moonfin, a więc salon wędkarski z Nowych Skalmierzyc. To oznacza, że zespół Kamila Brzozowskiego będzie występować pod nazwą Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski.

Działacze uznali również, że oficjalna prezentacja w Ostrowskim Centrum Kultury to dobry moment na przedstawienie nowego trenera młodzieży. Wcześniej w tej roli występował Kamil Brzozowski, który został pierwszym szkoleniowcem po odejściu Mariusza Staszewskiego. Ostrowianie już wtedy zapowiadali, że rozglądają się za osobą, która przejmie dotychczasowe obowiązki Brzozowskiego.

Ostatecznie wybór padł na Kacpra Gomólskiego. 32 – latka nie trzeba specjalnie przedstawiać kibicom sportu żużlowego, bo jest doskonale znany w środowisku. Ostatnio był zawodnikiem drugoligowego Startu. Wcześniej jeździł w Poznaniu, Rybniku, Gdańsku, Zielonej Górze, Toruniu, Tarnowie czy Łodzi. Co jest warte podkreślenia, ma już także doświadczenie w pracy z młodzieżą, bo ostatnio zajmował się tym w Gnieźnie.

Poza Brzozowskim i Gomólskim w sztabie szkoleniowym Moonfin Malesy Ostrów znajdzie się jeszcze Stanisław Chomski. Były opiekun Stali Gorzów i reprezentacji Polski będzie trenerem wspierającym. Poza tym do dużych zmian doszło też w kadrze ostrowskiego zespołu. Jeśli chodzi o pozycje seniorskie, to w klubie zostali tylko Sebastian Szostak i Frederik Jakobsen.

Ostrowianie przeprowadzili przed sezonem 2025 trzy transfery. Do Ostrowa Wielkopolskiego z Orła Łódź wrócił Oliver Berntzon. Z tej samej ekipy pozyskano Amerykanina Luke’a Beckera. Drugim polskim seniorem będzie natomiast Norbert Krakowiak, który ostatnio zdobywał punkty dla Cellfast Wilków Krosno. Celem drużyny w sezonie 2025 ma być awans do fazy play-off.

reklama