Dużym zainteresowaniem kibiców cieszył się pierwszy trening Moonfin Malesy Ostrów przed sezonem 2025, do którego doszło w niedzielę na Stadionie Miejskim. Drużyna nie wzięła w nim wprawdzie udziału w pełnym składzie, bo zabrakło wielu podstawowych zawodników, ale dla spragnionych żużla fanów nie miało to większego znaczenia.

reklama

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami klubu pierwszy tegoroczny trening rozpoczął się w okolicach godziny 14:00. Poza zawodnikami ostrowskiej ekipy wzięli w nim udział gościnnie żużlowcy innych zespołów. Na Stadionie Miejskim można było podziwiać między innymi Gleba Czugunowa, Przemysława Pawlickiego czy też Adriana Cyfera.

-W naszym przypadku z krajowego składu brakuje Norberta Krakowiaka, który dołączy na poniedziałkowym treningu. Poza tym są nasi juniorzy poza Filipem Seniukiem, który właśnie wraca z Hiszpanii ze swoich jazd na motocrossie. On również będzie z zespołem kolejnego dnia. Jeśli chodzi natomiast o obcokrajowców, to Oliver Berntzon zjawi się w przyszłym tygodniu. Frederik Jakobsen jest na Węgrzech, a Luke Becker ma prezentację w Szwecji – wyjaśnił nam trener Kamil Brzozowski.

Pierwsze treningi służą przede wszystkim temu, by zawodnicy poczuli się jak najpewniej na motocyklach po zimowej przerwie. To także okazja do sprawdzenia sprzętu. Na razie warunki pogodowe są sprzyjające, więc jest spora szansa, że żużlowcy wykręcą sporą liczbę kółek.

-Pogoda była na tyle sprzyjająca, że pozwoliła nam przygotować tor, na którym można było odjechać naprawdę fajny pierwszy trening. Za nami intensywne prace. Nie chodzi tylko o nawierzchnię, bo zostały założone nowe bandy. Na razie nie będziemy szykować toru pod drużynę, bo nie od tego są pierwsze wyjazdy. Obecnie zależy nam na tym, żeby było jak najbardziej twardo, bo znaczenie ma bezpieczeństwo i frajda z jazdy – zaznacza Brzozowski.

Moonfin Malesa będzie robić wszystko, by trenować jak najwięcej na własnym torze. Później zespół czekają mecze sparingowe, które mają pomóc w jak najlepszym przygotowaniu do pierwszego spotkania Metalkas 2. Ekstraligi. Przypomnijmy, że na inaugurację ostrowianie podejmą Cellfast Wilki Krosno. Do tej konfrontacji dojdzie 13 kwietnia na Stadionie Miejskim.

reklama