Około cztery tysiące fanów oglądało na Stadionie Miejskim niedzielne zwycięstwo żużlowców Moonfin Magnus. Podopieczni Tomasza Gapińskiego pokonali Cellfast Wilki Krosno 54:36 i dzięki temu zgarnęli także bonus, co jest ważnym krokiem w kierunku fazy play-off. Nic więc dziwnego, że po zakończeniu pojedynku na trybunach panowała znakomita atmosfera. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.
Jeszcze niedawno sytuacja ostrowskiego zespołu była bardzo trudna. Po wygranej inauguracji Metalkas 2. Ekstraligi z Hunters PSŻ-em Poznań Moonfin Magnus wpadł w dołek. Drużyna przegrywała mecz za meczem, co z czasem doprowadziło do zwolnienia Tomasza Bajerskiego. Jego miejsce zajął Tomasz Gapiński.
Popularny “Gapa” bardzo szybko odmienił ostrowską ekipę. Przełomem było zwycięstwo w Łodzi. Na Moto Arenie Ostrowianie odjechali znakomite spotkanie, wygrali 52:38 i zdobyli dwa bardzo ważne punkty. Później dzielnie walczyli w Poznaniu, skąd wrócili ostatecznie z bonusem.
Potwierdzeniem rosnącej formy zespołu miało być niedzielne domowe starcie z Cellfast Wilkami. Krośnianie przyjechali do Ostrowa Wielkopolskiego mocno osłabieni. W ich składzie zabrakło Radosława Kowalskiego, Marcusa Bikesemose, a także lidera drużyny Jasona Doyle’a. Australijczyk dołączył do listy nieobecnych dzień wcześniej z powodu groźnego upadku podczas Grand Prix Polski we Wrocławiu.
W obliczu takich braków cel Moonfin Magnus był jasny – wygrana za trzy punkty. Do tego potrzebne było minimum 51 punktów, bo pierwszy pojedynek obu ekip na torze w Krośnie zakończył się zwycięstwem rywali w stosunku 50:40.
Łatwo nie było, bo Wilki długo stawiały opór Ostrowianom. Z czasem drużyna Tomasza Gapińskiego zaczęła jechać zdecydowanie lepiej i wykorzystała dziury w składzie swojego przeciwnika. W efekcie Moonfin Magnus wygrał 54:36.
Po meczu powodów do radości było więcej, bo klub ogłosił także przedłużenie kontraktu ze swoim liderem Frederikiem Jakobsenem. Nic więc dziwnego, że fani długo świętowali z zawodnikami i sztabem szkoleniowym. Najważniejsze, że atmosfera wokół ostrowskiego klubu jest obecnie znacznie lepsza, bo Moonfin Magnus znowu jest w grze w fazę play-off.

