Klub istnieje tylko rok, a ma już w ten weekend szansę na awans do 1.Ligi koszykówki kobiet. KS Basket Ostrovia Ostrów organizuje turniej finałowy o wejście do tej klasy rozgrywkowej. Mecze odbędą się nie w hali SP 9, gdzie normalnie swoje spotkania rozgrywają koszykarki Basket Ostrovii, ale w hali SP 11 przy ulicy Batorego.
Do Ostrowa przyjadą cztery najlepsze drużyny sezonu 2022/23 w 2.Lidze koszykówki kobiet. Zwycięzcy turniejów półfinałowych to Basket Ostrovia Ostrów oraz Trójka Żyrardów. Te drużyny spotkają się w ostatnim dniu turnieju finałowego w Ostrowie.
Do finału z drugich miejsc awans wywalczyły także MTS Ikar Niepołomice i SMS PZKOSZ II Łomianki. Tą drugą drużynę Basket Ostrovia ograła podczas półfinału w Raciborzu. Choć zespół Katarzyny Motyl wysoko przegrywał, zdołał odrobić straty i zwyciężył. Warto dodać, że ostrowianki w całym sezonie doznały tylko jednej porażki w Gdyni. W drugiej fazie sezonu jeden mecz kończył się także zwycięską dogrywką.
W piątek o 16:00 Trójka Żyrardów i Ikar Niepołomice otworzą turniej. Oba zespoły grały już w półfinale i wówczas górą była ekipa z Żyrardowa. O 18:30 na boisko wybiegną gospodynie turnieju, które zmierzą się z SMS-em PZKOSZ II Łomianki.
W sobotę o 14:00 zespół z Łomianek podejmie Trójkę Żyrardów, a o 16:30 Basket Ostrovia zmierzy się z Ikarem Niepołomice. Zakończenie zmagań w niedzielę. Awans do 1.Ligi koszykówki kobiet wywalcza dwie najlepsze drużyny z turnieju finałowego w Ostrowie.
Terminarz turnieju finałowego o wejście do 1.Ligi koszykówki kobiet
Piątek, 14 kwietnia
16:00 UKS Trójka Żyrardów – MTS Ikar Niepołomice
18:30 KS Basket Ostrovia Ostrów – SMS PZKOSZ II Łomianki
Sobota, 15 kwietnia
14:00 SMS PZKOSZ II Łomianki – UKS Trójka Żyrardów
16:30 KS Basket Ostrovia Ostrów – MTS Ikar Niepołomice
Niedziela, 16 kwietnia
10:00 MTS Ikar Niepołomice – SMS PZKOSZ II Łomianki
12:30 UKS Trójka Żyrardów – KS Basket Ostrovia Ostrów


