Nie tylko piłkarze Ostrovii 1909 odnieśli w środę ważne zwycięstwo. Swój mecz wygrała także Centra, która dzięki temu wskoczyła na drugie miejsce w tabeli Artbud IV ligi. Jej strata do lidera wynosi obecnie zaledwie trzy „oczka”.

Ostrowian czekało trudne zadanie, bo na wyjeździe ich rywalem była Victoria Września, a więc zespół ze ścisłej czołówki Artbud IV ligi. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Do przerwy padł bezbramkowy remis i wiele wskazywało na to, że drużyny podzielą się punktami.

reklama

Centra potrafiła jednak bezlitośnie wykorzystać błąd rywala. W 76 minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym gola dla ostrowian zdobył Piotr Przezak. Victoria miała niewiele czasu, by odpowiedzieć na ten cios. Ostatecznie ostrowianie nie dali się zaskoczyć i zainkasowali trzy punkty.

Wygrana we Wrześni była niezwykle istotna, bo Centra przesunęła się z czwartego miejsca na drugie. Stało się to możliwe dzięki remisowi klubu z Gniezna w Kępnie i porażce Nielby Wągrowiec z Kotwicą Kórnik. Warto dodać, że kompletu punktów nie zgarnął także lider tabeli. Noteć Czarnków zremisowała na własnym boisku z LKS Gołuchów i dlatego Centra traci do niej już tylko trzy punkty.

Najbliższy mecz ostrowianie rozegrają u siebie już 6 maja. Rywalem będzie Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Victoria Września KP Centra 1946 Ostrów Wielkopolski 0:1 (0:0)

0:1 – Piotr Przezak (76)

reklama