Do Ostrowa przyjeżdża mistrz. Trudne zadanie przed Omegą

0

Już w sobotę o 15:30 na torze speedrowerowym przy Stadionie Miejskim dojdzie do meczu CS Superligi, w którym OS Omega Infornet.eu Ostrów zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski TSŻ Schoenberger Toruń. Będzie to inauguracja zmagań ligowych na domowym torze. Gospodarze zapowiadają walkę o zwycięstwo.

Obecnie w ostrowskim klubie trwają ostatnie przygotowania do ligowej inauguracji. Działania koncentrują się głównie na kwestiach związanych z infrastrukturą, bo tor jest gotowy do rywalizacji już od dłuższego czasu.

reklama

-To już ostatnie szlify przed przyjęciem drużyny gości i naszych kibiców. Pracujemy na torze, żeby przygotować wszystko w odpowiedni sposób. Przetarcie organizacyjne już jednak mieliśmy, bo jesteśmy po kadrze Polski czy młodej lidze. Poza tym cały czas odbywają się treningi. Można powiedzieć, że bardziej zajmujemy się kwestiami związanymi z infrastrukturą, żeby upiększać nasz stadion – mówi nam Przemysław Domagała, prezes Omegi Ostrów.

Pod względem sportowym ostrowian czeka bardzo trudne zadanie. Ich rywalem będzie aktualny mistrz Polski, który zrobi wszystko, by rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Zawodnicy Omegi podchodzą do przeciwnika z szacunkiem, ale wierzą we własne możliwości i atuty.

-Zawodnicy i działacze zawsze liczą na wygrany mecz i tak samo jest w naszym przypadku. Wiadomo, że przyjdzie nam się mierzyć z bardzo silnym przeciwnikiem. To aktualny mistrz Polski, który zimą postanowił się jeszcze wzmocnić. Uważam, że nie mają słabych punktów, ale my też nie jesteśmy złą drużyną. Mamy przecież zawodników, którzy przez lata startowali w najwyższej klasie rozgrywkowej. Liczę, że uda nam się wygrać, choćby minimalnie – dodaje Domagała.

Ostrowianie do zmagań w tegorocznych rozgrywek podchodzą ze spokojem. W klubie nikt nie zamierza pompować balonika i stawiać przed zawodnikami wygórowanych oczekiwań. Być może właśnie takie podejście okaże się kluczem do sukcesu.

-Nie lubię stawiać konkretnych wymagań zawodnikom. Mam świadomość, że każdy z nich chce wygrać, kiedy staje pod taśmą. Na wynik danego dnia i całego sezonu składa się wiele czynników. Po drodze są przecież kontuzje, a poza tym zdarza się, że zawodnicy czasami mierzą się problemami osobistymi. To wszystko ma wpływ na to, co dzieje się później na torze – zaznacza Domagała.

-Zawsze powtarzam swoim zawodnikom, by dawali z siebie wszystko i starali się wygrywać dla siebie oraz kibiców. Na razie jesteśmy optymistami, bo mamy za sobą dobry start. Nasza młodzież zdobyła dwa tytuły mistrzowskie. Mam nadzieję, że seniorzy dołożą do tego jakiś medal. Cały czas będziemy próbowali wygrywać – podsumowuje prezes Domagała.

Dodajmy, że Omega ma już za sobą pierwsze spotkanie w ramach CS Superligi. 16 kwietnia drużyna wygrała po zaciętym meczu w Gnieźnie z Aseko Ubezpieczenia Orłem 82:77. Teraz ostrowianie liczą na podtrzymanie dobrej passy.

reklama