Konstancja Karaś została nową zawodniczką KS Basket Ostrovii. W drużynie prowadzonej przez Katarzynę Motyl będzie występować na pozycji silnej skrzydłowej. W poprzednim sezonie ta koszykarka grała w ekipie z Jeleniej Góry.
To kolejny transfer ostrowskiego klubu przed nachodzącymi rozgrywkami na parkietach pierwszej ligi. Jak już wcześniej informowaliśmy, barw Basket Ostrovii będą bronić Joanna Byczkowska i Kinga Potraca. Pierwsza może grać na pozycjach skrzydłowej i środkowej, a druga rozgrywającej i rzucającej. Obie koszykarki zdobywały ostatnio punkty dla ekipy Mon – Pol Płock. W ostrowskim klubie wierzą, że ich sprowadzenie będzie sporym wzmocnieniem.
Poza tym wcześniej do klubu dołączyła Marika Grzegorowska, dla której to powrót do Ostrowa Wielkopolskiego. W drużynie zostaje też Julia Zaremba.
Przypomnijmy też, że w kolejnym sezonie trenerką Basket Ostrovii pozostanie Katarzyna Motyl. Drużynę opuszcza natomiast jedna z jej liderek Katarzyna Joks, która zdecydowała się na zmianę barw klubowych i przeprowadzkę do RMKS XBEST Rybnik.
Warto również wspomnieć, że ostrowski klub poinformował w mediach społecznościowych o otrzymaniu licencji na kolejny sezon w 1. Lidze Kobiet.

