Próba generalna przed startem Orlen Superligi wypadła naprawdę znakomicie. Rebud KPR Ostrovia wygrała w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem 36:33 i zakończyła niepokonana okres przygotowawczy. Podopieczni Kima Rasmussena rozstrzygnęli w nim na własną korzyść wszystkie pojedynki.
Spotkanie w Zabrzu było bardzo zacięte. Obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu, ale żadna z nich nie była w stanie odskoczyć na bezpieczną przewagę. Rebud KPR Ostrovia zagrała jednak bardzo dobrze w końcówce i to zapewniło jej sukces.
Forma zespołu w okresie przygotowawczym napawa optymizmem. Przypomnijmy, że ostrowianie rozpoczęli wspólne treningi 15 lipca. Po drodze rozegrali łącznie pięć sparingów.
Najpierw pokonali we własnej hali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, a następnie na wyjeździe Energa MKS Kalisz. Później ich wyższość musiały uznać ekipy Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. Ten ostatni zespół będzie rywalem podopiecznych Kima Rasmussena w inauguracyjnej kolejce Orlen Superligi. Spotkanie zostanie rozegrane 30 sierpnia w 3mk Arenie Ostrów. Początek rywalizacji o godzinie 20:00.
Przypomnijmy, że Rebud KPR Ostrovia ma w nadchodzących rozgrywkach ambitny cel, którym jest poprawienie wyniku z poprzedniego sezonu. Ostrowianie zakończyli go na siódmej pozycji. Teraz chcą uplasować się minimum na piątej lokacie. Z tego powodu zarząd klubu dokonał dwóch poważnych wzmocnień. Drużynę zasilili Dmitrij Smolikow, który ostatnio występował w Grupie Azoty Unii Tarnów i Robert Kamyszek. Ten drugi przyszedł z MMTS-u Kwidzyn.


