Ruszyła druga kolejka Metalkas 2. Ekstraligi. W sobotę drugą wygraną w obecnym sezonie odniosła Abramczyk Polonia Bydgoszcz, która pokonała na własnym torze Texom Stal Rzeszów 49:41. Przypomnijmy, że żużlowcy Moonfin Malesy w świąteczny weekend mają wolne, bo już wcześniej zostało przełożone ich spotkanie w Tarnowie.
Bydgoszczanie byli zdecydowanym faworytem domowego meczu z rzeszowską Stalą. Za zespołem Tomasza Bajerskiego przemawiało niemal wszystko: własny tor, efektowna wygrana w pierwszej rundzie i nie najlepsza inauguracja, którą zaliczył ich rywal.
Goście odjechali jednak w Bydgoszczy naprawdę dobre spotkanie i mocno postawili się jednemu z faworytów do awansu. Zaimponował zwłaszcza David Bellego. Francuz, który kiepsko wypadł na inaugurację ligi, tym razem okazał się liderem drużyny i zapisał na swoim koncie 11 punktów w sześciu startach. Skutecznie wspierali go Paweł Przedpełski i Marcin Nowak.
Ostatecznie jednak to gospodarze mieli więcej argumentów i wygrali różnicą ośmiu punktów. W efekcie po dwóch kolejkach Abramczyk Polonia ma w swoim dorobku komplet czterech punktów.
Pozostałe dwa mecze drugiej rundy zostaną rozegrane w niedzielę. Najciekawiej zapowiada się starcie w Krośnie, gdzie Cellfast Wilki podejmą Fogo Unię.
Obie drużyny rozpoczęły sezon od zwycięstw. Jak wiadomo, krośnianie wygrali przed tygodniem w Ostrowie Wielkopolskim z Moonfin Malesą 47:43, a ekipa z Leszna rozbiła na własnym owalu Autona Unię Tarnów 63:26. Mecz zapowiada się zatem bardzo ciekawie, a jego początek zaplanowano na godzinę 13:00. Warto dodać, że Fogo Unia pojedzie w tym pojedynku osłabiona, bo zabraknie kontuzjowanego Bena Cooka.
W drugim niedzielnym meczu Hunters PSŻ Poznań podejmie H. Skrzydlewska Orła Łódź. Faworytem jest ekipa ze stolicy Wielkopolski, która w pierwszej kolejce sprawiła niespodziankę, remisując na torze w Rzeszowie. Łodzianie zostali natomiast rozbici przez bydgoską Polonię (35:55). Każdy inny rezultat niż zwycięstwo PSŻ-u będzie można zatem uznać za zaskoczenie.


