W sobotę na torze Świętochłowicach odbył się finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Z bardzo dobrej strony w tych zawodach pokazali się reprezentanci Sitodruk Omegi. Ostrowianie mimo braków kadrowych zajęli trzecie miejsce i wracali do domów z brązowymi medalami.

Sitodruk Omega wystąpiła w Świętochłowicach w składzie: Damian Natoński, Paweł Szkudlarek i Piotr Kupczyk. To oznacza, że drużynie nie mógł pomóc Bartosz Grabowski, co było bez wątpienia ogromnym osłabieniem. Ostrowianie stanęli jednak na wysokości zadania i poradzili sobie bez swojego lidera.

reklama

Ostatecznie drużyna zgromadziła 46 punktów, z czego 28 było dziełem Damiana Natońskiego. Poza tym 15 „oczek” dorzucił Paweł Szkudlarek, a trzy Piotr Kupczyk. To wystarczyło do zajęcia trzeciej pozycji. Rywalizacja była jednak bardzo zacięta. Ostrowianie stracili tylko „oczko” do drugiego Gentlemen Śląska Świętochłowice, a o dwa wyprzedzili czwarty TSŻ Toruń.

Dodajmy, że turniej zakończył się zwycięstwem Aseko Orła Gniezno, który zakończył rywalizację z dorobkiem 50 punktów.

Fot. Facebook Sitodruk Omegi Ostrów

reklama