W weekend w Krakowie były rozgrywane 42.PZLA Mistrzostw Polski U23. Świetnie zaprezentowali się w nich reprezentanci KS Stal LA Ostrów, którzy wrócili do domów z trzema medalami. Największy sukces to złoto, które zgarnęła sztafeta 4×100 metrów.

Ostrowska sztafeta pobiegła w składzie: Karol Błaszczak, Michał Jopek, Kacper Cegła i Dawid Grząka. Przedstawiciele KS Stal Ostrów od początku byli wymieniani w gronie faworytów do końcowego sukcesu i nie zawiedli.

reklama

Znakomicie bieg rozpoczął Błaszczak. Później ostrowianie konsekwentnie budowali przewagę. Na ostatniej zmianie formalności dopełnił Grząka. Stal finiszowała z czasem 41,13s. Drugi był AZS AWF Warszawa, a trzecia AZS KU Politechnika Opolska.

Poza tym przedstawiciele ostrowskiego klubu zgarnęli w Krakowie jeszcze dwa medale. Brąz na 100 metrów wywalczył Dawid Grząka. Z krążka tego samego koloru cieszyła się również Inga Kanicka, która zajęła trzecie miejsce na dystanse 200 metrów.

Fot. Materiały prasowe KS Stal LA Ostrów

reklama