Znakomity mecz na poziomie V ligi rozegrała Centra, która w niedzielę pokonała na wyjeździe 4:0 Polonię 1912 II / Dąb Zaborowo (Leszno). Było to czwarte zwycięstwo zespołu prowadzonego przez trenera Konrada Ruska w obecnym sezonie.

W poprzedniej kolejce zespół z Ostrowa Wielkopolskiego zagrał poniżej oczekiwań i po jednostronnym pojedynku musiał uznać wyższość ekipy z Kalisza. Teraz doszło do stuprocentowej rehabilitacji. 

reklama

Biało – niebiescy w wyjazdowej konfrontacji z Polonią 1912 II / Dąb Zaborowo (Leszno) byli zdecydowanie lepszym zespołem i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo. Goście z Ostrowa Wielkopolskiego świetnie weszli w mecz, bo już w ósmej minucie rywalizacji na prowadzenie wyprowadził ich Jakub Kłobusek. To wyraźnie dodało drużynie skrzydeł.

Później kolejne trafienia dołożyli jeszcze: Marcin Drzewiecki, Piotr Wilgocki i Piotr Kuśnierczak. Centra wygrała 4:0 i był to dla niej czwarty komplet punktów w obecnym sezonie V ligi. Dzięki temu drużyna ma 15 “oczek” i zajmuje siódmą lokatę w tabeli.  
 
Kolejny mecz piłkarze trenera Konrada Ruska rozegrają już 11 października. Wtedy na własnym boisku zmierzą się z Dąbroczanka Pępowo. Celem będzie zapewne piąte zwycięstwo w rozgrywkach. Przy takiej grze jak w minioną niedzielę jest na to spora szansa. 

Przypomnijmy, że w sobotę swój mecz w IV lidze przegrała Ostrovia 1909, która musiała uznać wyższość Huraganu Pobiedziska. Rywale wygrali na własnym boisku 2:0. Remis zanotowała natomiast Pogoń Nowe Skalmierzyce. Jedyny trzecioligowiec z naszego powiatu rywalizował u siebie z Notecią Czarnków. Ostatecznie padł wynik 0:0. Świetnie spisały się za to rezerwy Pogoni, które w V lidze rozbiły 6:1 Piasta Czekanów.

reklama