Koszykarki Basket Ostrovii cały czas w świetnej formie. W sobotę drużyna trenera Mateusza Dwornika pokonała na własnym parkiecie Kosz Magija Smaku Koszalin 97:70. Było to dziesiąte zwycięstwo zespołu, który tym samym zakończył pierwszą część rozgrywek bez porażki.

Miejscowe przystąpiły do pojedynku bez swojej liderki Agaty Kasprzyckiej, a także Katarzyny Motyl. To jednak nic przy osłabieniach rywalek, które do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechały w zaledwie siedmioosobowym zestawieniu. Basket Ostrovia była zatem zdecydowanym faworytem i potwierdziła to już w pierwszych minutach.

Gospodynie zaczęły mecz od serii 14:0 i wydawało się, że to ustawi przebieg całej rywalizacji. Rywalki jednak szybko odpowiedziały i odrobiły większość strat. Po pierwszej kwarcie było tylko 20:18 dla Basket Ostrovii. Później zaczęła się zarysowywać przewaga koszykarek trenera Dwornika, które do przerwy prowadziły 51:41.

W drugiej połowie Basket Ostrovia stopniowo uciekała ekipie z Koszalina i w efekcie odniosła pewne zwycięstwo. Zespół do sukcesu poprowadziła Julia Wojtysiak, która zapisała na swoim koncie 21 punktów. Warto jednak podkreślić, że do kosza trafiała każda z 11 zawodniczek ostrowskiej ekipy, która pojawiła się w sobotę na parkiecie.

Tym samym ostrowianki zakończyły pierwszy etap sezonu bez porażki. W drugiej fazie rozgrywek ekipa trenera Dwornika będzie mierzyć się z trzema najlepszymi zespołami grupy A2. W tym gronie znalazły się MUKS Poznań, Lider Swarzędz i Akademia Gortata Gdańsk.

Basket Ostrovia Ostrów – Kosz Magija Smaku Koszalin 97:70 (20:18, 31:23, 24:11, 22:18)

Basket Ostrovia: Wojtysiak 21, Świtała 14, Frankiewicz 13, Lisiak 9, Korczewska 9, Cebulska 8, Grzebielucha 7, Wasielak 7, Chwiłkowska 4, Parysek-Bochniak 3, Marciniak 2.

reklama
reklama