Ważne wieści przekazała w środę w swoich mediach społecznościowych Rebud KPR Ostrovia. Klub poinformował, że doszedł do porozumienia z trenerem Kim Rasmussenem i przedłużył jego kontrakt.

Szkoleniowiec, który w ubiegłym sezonie Orlen Superligi doprowadził klub do historycznego brązowego medalu, zostanie w Ostrowie Wielkopolskim aż do 2029 roku. Przypomnijmy, że Duńczyk rozpoczął pracę na swoim stanowisku w grudniu 2023 roku, kiedy zastąpił Macieja Nowakowskiego. Zespół pod jego wodzą szybko wskoczył na zdecydowanie wyższy poziom i stał się czołową ekipą rozgrywek.

Wcześniej Rasmussen największe sukcesy osiągał w żeńskiej piłce ręcznej. W latach 2010–2016 był selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet, z którą dotarł aż do półfinału mistrzostw świata. Z kolei w karierze klubowej jako szkoleniowiec CSM Bukareszt wygrał Ligę Mistrzów.

Teraz Rasmussen pisze wspaniałą historię w Ostrowie Wielkopolskim. Kibice od dawna nie wyobrażają sobie, żeby ich drużynę mógł prowadzić inny szkoleniowiec. Na razie na zmiany się nie zanosi, bo współpraca zarządu Rebud KPR Ostrovii z Duńczykiem układa się fantastycznie.

reklama