Na ten moment długo czekali kibice żużla w Ostrowie Wielkopolskim. W sobotę tuż przed godziną 10:00 zawodnicy Moonfin Malesy wyjechali na domowy tor i odbyli pierwszy trening przed sezonem 2026. Nawierzchnia była w dobrym stanie i nie sprawiła nikomu problemów.

W gronie trenujących znalazła się ostrowska młodzież, a także krajowi seniorzy, czyli Jakub Krawczyk i Gleb Czugunow. Poza tym z gościnności swojego macierzystego klubu skorzystał Sebastian Szostak, który zimą przeszedł z Moonfin Malesy do ekstraligowego Krono-Plast Włókniarza Częstochowa.

Żużlowcy, którzy kręcili pierwsze w tym roku kółka na ostrowskim owalu, zgodnie chwalili jego przygotowanie. To ważna informacja, bo wraz z upływem czasu nawierzchnia powinna być w jeszcze lepszym stanie, a to z pewnością pozwoli na bezproblemowe rozjeżdżenie przed inauguracją Metalkas 2. Ekstraligi.

Dodajmy, że na niedzielę trener Tomasz Bajerski zaplanował kolejny trening na Stadionie Miejskim. Tym razem ma on się rozpocząć o godzinie 13:00.

Przypomnijmy, że ostrowianie walkę o ligowe punkty rozpoczną 4 kwietnia. W pierwszej kolejce dojdzie do derbów Wielkopolski. Moonfin Malesa podejmie na Stadionie Miejskim Hunters PSŻ Poznań. Warto wspomnieć, że klub już wcześniej zaplanował sparingi przed inauguracją Metalkas 2. Ekstraligi.

Moonfin Malesa zamierza spotkać się w dwumeczu z ekstraligowym Stelmetem Falubazem Zielona Góra. Do pierwszego starcia dojdzie na wyjeździe 31 marca, a do drugiego 1 kwietnia na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Ważnym elementem przygotowań do ligowej inauguracji będzie też turniej Speed Masters Memoriał Rifa Saitgariejewa. To wydarzenie na planowane jest w Ostrowie na 29 marca. Zawody mają piekielnie mocną obsadę. W stawce znaleźli się między innymi dwaj najlepsi obecnie żużlowcy świata – Bartosz Zmarzlik i Brady Kurtz. Nie zabraknie w niej także reprezentantów Moonfin Malesy.

Przypomnijmy, że po ubiegłym sezonie w kadrze ostrowskiego zespołu doszło do rewolucji. Kontrakt przedłużył tylko jeden senior – Frederik Jakobsen. Poza tym działacze zdecydowali się na zakontraktowanie dwóch byłych mistrzów świata: Chrisa Holdera i Taia Woffindena. Dla tego pierwszego jest to powrót do Ostrowa Wielkopolskiego. Podobnie jak dla pozyskanych Gleba Czugunow i Jakuba Krawczyka. Ten drugi będzie startować na pozycji U24 w miejsce Sebastiana Szostaka, który podpisał umowę z ekstraligowym Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa. Podstawowym celem drużyny ma być awans do fazy play-off.

reklama

reklama