Potwierdziło się to, o czym media informowały od dłuższego czasu. Zawodnik Moonfin Malesy Ostrów Tai Woffinden zrezygnował z jazdy w Grand Prix w sezonie 2026. To oznacza, że Brytyjczyk nie skorzysta ze stałej dzikiej karty, którą otrzymał od organizatorów cyklu.

-Po długim namyśle zdecydowałem, że nie skorzystam z okazji i nie wystartuje w Grand Prix w najbliższym sezonie. Jestem bardzo wdzięczny za tę szansę i naprawdę doceniam zaufanie, jakie mi okazano. To wiele dla mnie znaczy. Podjęcie takiej decyzji nie było dla mnie łatwe – powiedział Tai Woffinden w rozmowie fimspeedway.com.

Brytyjczyk po ubiegłym sezonie podpisał dwuletni kontrakt z ostrowskim klubem. Jak podkreślił, rezygnacja z cyklu Grand Prix wynika z tego, że zamierza w stu procentach skoncentrować się na innych wyzwaniach. Jednym z nich ma być jazda w Moonfin Malesie.

-W trakcie ostatniego roku skupiałem się głównie na powrocie do tego, co kocham najbardziej, czyli jeździe na motocyklu. Bardzo się cieszę i z niecierpliwością czekam na nowy sezon. Dla mnie ten rok to ciągłe dążenie do celów, które wyznaczyłem sobie przed wypadkiem. Podejście krok po kroku wydaje się racjonalną decyzją – dodał Woffinden.

Przypomnijmy, że ostrowianie walkę o ligowe punkty rozpoczną 4 kwietnia. W pierwszej kolejce dojdzie do derbów Wielkopolski. Moonfin Malesa podejmie na Stadionie Miejskim Hunters PSŻ Poznań. Warto wspomnieć, że klub już wcześniej zaplanował sparingi przed inauguracją Metalkas 2. Ekstraligi.

Wcześniej drużyna Tomasza Bajerskiego zamierza spotkać się w dwumeczu sparingowym z ekstraligowym Stelmetem Falubazem Zielona Góra. Do pierwszego starcia dojdzie na wyjeździe 31 marca, a do drugiego 1 kwietnia na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Ważnym elementem przygotowań do ligowej inauguracji będzie też turniej Speed Masters Memoriał Rifa Saitgariejewa. To wydarzenie na planowane jest w Ostrowie Wielkopolskim na 29 marca.


reklama
reklama