Od porażki rozpoczęły koszykarki Basket Ostrovii turniej finałowy o awans do 1. Ligi Kobiet. Sposób na drużynę Mateusza Dwornika znalazła ponownie ekipa z Pabianic, która wcześniej pokonała ją także w Rzeszowie. Tym razem rywalki zwyciężyły 82:63.
Do tej pory GROT OPK F&F Automatyka Pabianice była jedynym zespołem, który okazał się lepszy od ostrowianek w obecnym sezonie 2. Ligi Kobiet. W pozostałych konfrontacjach Basket Ostrovia bez większych problemów wygrywała i dzięki temu zapewniła sobie udział w turnieju finałowym. Co więcej, klub wystąpił o jego organizację i te starania się zakończyły się sukcesem.
Atut własnej hali miał pomóc drużynie w decydującej o awansie rozgrywce. Los chciał, że na początek turnieju koszykarki trenera Dwornika miały okazję do rewanżu na ekipie z Pabianic. Niestety, mimo głośnego wsparcia kibiców, którzy licznie stawiali się w hali, rywalki znowu były górą.
Przyjezdne świetnie weszły w mecz, bo pierwsza kwarta zakończyła się ich zwycięstwem 22:12. To w dużej mierze ustawiło przebieg spotkania. Później rywalki kontynuowały dobrą grę i systematycznie powiększały przewagę. Do przerwy miały aż 17 punktów zaliczki, co stawiało Basket Ostrovię w bardzo trudnym położeniu.
Niestety, ostrowianki nie zdołały wrócić do spotkania. Przewaga zespołu gości nie była zagrożona nawet przez moment. W efekcie drużyna z Pabianic wygrała 82:63, wykonując ważny krok w kierunku awansu do 1. Ligi Kobiet. Dodajmy, że ogromnych emocji dostarczył pierwszy pojedynek turnieju, w którym Basket 4Ever Ksawerów zwyciężył z AK23 UR Kraków 79:77.
Drugiego dnia turnieju Basket Ostrovia zmierzy się właśnie z ekipą z Ksawerowa. Początek tego starcia został zaplanowany na godzinę 16:00. Trzy godziny wcześniej do rywalizacji staną natomiast zespoły z Krakowa i Pabianic.
Basket Ostrovia Ostrów – Grot OPK F&F Automatyka Pabianice 63:82 (12:22, 13:20, 18:23, 20:17)
Rywal ponownie lepszy. Basket Ostrovia przegrywa w pierwszym meczu turnieju
reklama


