Kolejna kiepska piłkarska sobota. Ostrovia 1909 przegrała 1:3 arcyważne spotkanie z zamykającą ligową tabele Zefką Kobyla Góra. Fatalnie spisała się Centra, którą 2:0 pokonała przedostatnia Korona Wilkowice. Punktów nie zdobyła także Pogoń Nowe Skalmierzyce, ale akurat jedyny trzecioligowiec z naszego powiatu miał trudne zadanie, bo mierzył się z liderem z Bydgoszczy. Ostatecznie Zawisza wygrał 1:0.
Dwa ostatnie pojedynki były całkiem udane dla piłkarzy Ostrovii 1909. Biało – czerwoni najpierw wygrali na wyjeździe z Wartą Miedzychód, a później na własnym boisku bezbramkowo zremisowali z Wartą Śrem.
Nic więc dziwnego, że podopieczni Tomasza Dolaty i Marcina Kałuży liczyli na trzecie kolejne spotkanie ze zdobyczą punktową. A należy dodać, że ich rywalem była ostatnia w tabeli Zefka Kobyla góra, która miała na swoim koncie zaledwie sześć “oczek” i jedno odniesione zwycięstwo.
Ostrovia zagrała jednak fatalnie. Po zaledwie pięciu minutach było 1:0 dla gospodarzy. W 27. minucie Zefka prowadziła już 2:0. Szansę na złapanie kontaktu z rywalem biało – czerwoni mieli jeszcze przed przerwą, ale piłka po strzale Nikodema Siewiery tylko uderzyła w słupek.
Miejscowi dobili Ostrovię w 62. minucie, kiedy zdobyli bramkę na 3:0. Krótko przed końcem regulaminowego czasu gry honorowe trafienie dla gości z Ostrowa Wielkopolskiego zaliczył Bartosz Moś. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Zefki. Biało – czerwoni mają w swoim dorobku nadal 20 punktów i zajmują 15. miejsce w tabeli. Teraz czeka ich domowe starcie z Obrą Kościan, do którego dojdzie już 11 kwietnia.
W świąteczną sobotę zawiodła również Centra, która w rundzie wiosennej nie wygrała jeszcze ani jednego spotkania. Tym razem 2:0 pokonała ją Korona Wilkowice, a więc zdecydowanie niżej notowana drużyna, która walczy o utrzymanie. Biało – niebiescy po wyjazdowej porażce mają 23 punkty i zajmują 11. miejsce w tabeli V ligi. Kolejny mecz zagrają z 11 kwietnia na wyjeździe z Jarotą Jarocin, a więc wiceliderem rozgrywek.
Zdecydowanie najtrudniejsze zadanie czekało Pogoń Nowe Skalmierzyce. Jedyny trzecioligowiec z naszego powiatu chciał przełamać się po serii trzech porażek z rzędu, ale grał z liderem – Zawiszą Bydgoszcz. Kibice obejrzeli zacięte starcie, w którym o trzech punktach zdecydowała jedna bramka. Niestety, zdobyli ją goście. Tuż po przerwie na listę strzelców wpisał się Wojciech Szumilas.
Pogoń ma tym samym 22 punkty. Drużyna Piotra Skokowskiego spadła już na 16. miejsce w tabeli Betclic III. Ligi. Teraz ekipę z Nowych Skalmierzyc czeka wyjazdowy pojedynek z Flotą Świnoujście. Dojdzie do niego 11 kwietnia.


