W czwartek na torze w Bydgoszczy odbył się finał Srebrnego Kasku. Zawody zakończyły się zwycięstwem Wiktora Przyjemskiego, który w biegu dodatkowym pokonał Maksymiliana Pawełczaka. Na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Bańbor. W turnieju wystąpiło dwóch reprezentantów ostrowskiego klubu.

Lepiej spisał się Paweł Sitek, który uzbierał siedem punktów i dzięki temu został sklasyfikowany na ósmej pozycji. Z kolei Filip Seniuk zgromadził zaledwie trzy „oczka” i uplasował się na 15. miejscu.

Od początku ton rywalizacji nadawali dwaj wielcy faworyci. Maksymilian Pawełczak i Wiktor Przyjemski w stu procentach wykorzystywali atut domowego toru. W ich bezpośrednim starciu lepszy był ten pierwszy, ale później zdołał pokonać go Kevin Małkiewicz.

W efekcie po zakończeniu fazy zasadniczej Bydgoszczanie mieli na swoim koncie po 14 „oczek” i o wszystkim zdecydował bieg dodatkowy. Od startu do mety prowadził w nim Przyjemski, który został triumfatorem turnieju.

reklama

Wyniki
1.Wiktor Przyjemski – 14+3 (3,2,3,3,3)
2.Maksymilian Pawełczak – 14+2 (3,3,2,3,3)
3.Bartosz Bańbor – 11 (2,1,3,3,2)
4.Kevin Małkiewicz – 9+3 (1,3,3,w,2)
5.Franciszek Majewski – 9+2 (3,3,1,2,0)
6.Antoni Mencel – 8 (2,0,0,3,3)
7.Kacper Mania – 8 (0,3,2,2,1)
8.Paweł Sitek – 7 (3,w,1,2,1)
9.Szymon Ludwiczak – 6 (0,2,0,1,3)
10.Bartosz Derek – 6 (2,2,1,1,0)
11.Bartosz Jaworski – 6 (2,1,2,1,0)
12.Kacper Halkiewicz – 6 (1,1,2,2,0)
13.Jakub Żurek – 5 (0,0,3,1,1)
14.Maksym Borowiak – 5 (0,2,1,0,2)
15.Filip Seniuk – 3 (1,1,0,0,1)
16.Jakub Wieszczak – 2 (0,2)
17.Kacper Tkocz – 1 (1,w,-,-,-)
18.Oskar Stępień – 0 (0)

reklama