Pogoń Nowe Skalmierzyce do ostatnich sekund meczu w Środzie Wielkopolskiej walczyła o gola na wagę utrzymania. Ostatecznie zdobyli go jednak rywale, którzy wygrali 2:1. To oznacza, że ekipa Piotra Skokowskiego spada z Betclic III. Ligi. W sobotę ważne zwycięstwo odniosła natomiast Ostrovia 1909, która pokonała na wyjeździe 2:1 Nielbę Wągrowiec. Zawiodła Centra. Podopieczni Konrada Ruska na własnym boisku niespodziewanie musieli uznać wyższość LZS-u Cielcza.

Sobotnie starcie z Polonią Środa Wielkopolska było rozgrywane w ramach ostatniej kolejki. Dla Pogoni miało one ogromną wagę. Stawką było pozostanie w Betclic III. Lidze. Pierwsi cios zadali jednak rywale, bo w 38. minucie miejscowych na prowadzenie wyprowadził Szymon Doba.

reklama

Ekipa z Nowych Skalmierzyc musiała gonić wynik i nie zamierzała się poddawać. Do wyrównania w 65. minucie doprowadził Marcin Manikowski. Pogoń potrzebowała jeszcze jednego gola i w pewnym momencie postawiła wszystko na jedną kartę. Wykorzystała to Polonia, która w doliczonym czasie przeprowadziła kontrę i za sprawą Jakuba Wilczyńskiego trafiła na 2:1.

Porażka oznacza, że Pogoń zakończyła sezon z dorobkiem 39 punktów. Podopieczni Piotra Skokowskiego zajęli 15. miejsce. Niestety, to nie wystarczyło do utrzymania w Betlic III. Lidze. Tym samym ekipa z Nowych Skalmierzyc opuszcza ten poziom rozgrywkowy po pięciu sezonach.

Bardzo ważne zwycięstwo w sobotę odnieśli natomiast piłkarze Ostrovii 1909. Podopieczni Józefa Klepaka mierzyli się na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec. Zdecydowanie lepiej spotkanie rozpoczął przeciwnik, który trafił już w trzeciej minucie za sprawą Jana Strakowskiego.

Biało – czerwoni nie odpuścili. Najpierw do remisu doprowadził Nikodem Siewiera, który głową skierował piłkę do bramki Nielby. Jeszcze przed przerwą było 2:1 dla Ostrowian, bo cudownym strzałem z dystansu popisał się Jakub Kramarczyk.

W drugiej połowie podopieczni trenera Klepaka mieli sporo szczęścia. Rywal dwukrotnie trafiał w słupek. Gospodarze nie zdołali jednak pokonać bramkarza Ostrovii i ostatecznie goście mogli cieszyć się z niezwykle istotnego kompletu punktów.

Obecnie biało – czerwoni mają 34 punkty i zajmują 14. miejsce w tabeli. Kolejny mecz rozegrają już 3 czerwca, kiedy podejmą Wiarę Lecha Poznań.

Dodajmy, że sobota nie okazała się szczęśliwa dla Centry, która była faworytem swojego pojedynku, bo grała na Stadionie Miejskim z przedostatnim w tabeli LZS-em Cielcza. Biało – niebiescy przegrali 1:2. W końcówce mogli uratować remis, ale piłka trafiła tylko w słupek.

Tym samym Centra ma nadal 33 punkty. W tej chwili ekipa Konrada Ruska zajmuje 10. miejsce. Kolejny mecz już 3 czerwca w Czekanowie.

Fot. Facebook Pogoni Nowe Skalmierzyce

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj