We Wtórku odbyła się uroczystość poświęcenia odnowionego krzyża, zlokalizowanego przy skrzyżowaniu drogi powiatowej i ulicy Nowej.
Poświęcenia, odnowionego staraniem rady sołeckiej Wtórku, krzyża dokonał ks. Tomasz Kaczmarek, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim. Podczas uroczystości przypominano o roli krzyża w wierze katolickiej. Oprawę muzyczną tego wydarzenia zapewniła Orkiestra Dęta OSP w Godzieszach Wielkich. Następnie barwna procesja przeszła spod krzyża przez wioskę. Dopełnieniem ceremonii była Msza Święta polowa, odprawiona przy sołeckiej wiacie. Po części religijnej mieszkańcy i goście spotkali się na festynie rodzinnym, przygotowanym dla nich przez radę sołecką.
reklama
Fot. UG Ostrów
reklama


