Świetny ruch włodarzy TŻ Ostrovia. W poniedziałkowy wieczór uzgodnili warunki kontaktu na kolejne dwa lata z obecnym trenerem, Mariuszem Staszewskim, który z powodzeniem prowadzi zespół ligowy, a także szkoli młodzież.

reklama

Mariusz Staszewski od ładnych kilku lat związany jest z Ostrowem. To właśnie tutaj odnawiał żużlową licencję i jeździł w miejscowej drużynie, której został kapitanem. To także w Ostrowie rozpoczął swoją pracę trenerską, w której spełnia się bez dwóch zdań.

W pierwszym sezonie z drużyną ligową awansował do play-off. W drugim wygrał baraże i wjechał do Nice 1. Ligi Żużlowej. Teraz zajął drugie miejsce w rundzie zasadniczej i niespodziewanie awansował do rundy play-off. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, jaką wykonuje Mariusz Staszewski. Dotyczy to zarówno prowadzenia pierwszego zespoły jak i szkółki żużlowej. Przedłużenie kontraktu było naturalną koleją rzeczy. Nie było w zasadzie czego dużo negocjować. Usiedliśmy i przedłużyliśmy umowę o kolejne dwa lata – wyjaśnia Radosław Strzelczyk, prezes klubu.

Spod ręki Mariusza Staszewskiego wyszli także młodzi wychowankowie ostrowskiego klubu: Sebastian Szostak, Kacper Grzelak czy szykujący się do egzaminu Jakub Poczta. W kolejce są kolejni nastolatkowie, którzy trenują w szkółce.

reklama