Tomasz Gapiński i Grzegorz Walasek zostają w Ostrowie, co było już praktycznie dawno przesądzone. Nowym żużlowcem Arged Malesa TŻ Ostrovia został Rafał Okoniewski. Trzon drużyny przedstawiono podczas konferencji prasowej w Ociążu w siedzibie Auto Partner Mercedes Jana i Andrzeja Garcarków, jednego z głównych sponsorów klubu i trójki wymienionych żużlowców.
Rafał Okoniewski najlepsze lata kariery ma z pewnością za sobą, ale to wciąż solidny żużlowiec, który w sezonie 2019 w barwach Orła Łódź osiągnął średnią 1,940. – Można powiedzieć, że jeździł na poziomie Grzegorza Walaska i Nicolai Klindta, a tylko nieznacznie gorzej niż Tomasz Gapiński. Powinien być solidnym wzmocnieniem naszego zespołu. Przede wszystkim pasuje do naszej ekipy pod względem charakteru, a zależało nam, by drużyna nadal była naszą siłą. Kiedy jeden ma słabszy dzień, drugi powinien go zastąpić – podkreśla Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.
Okoniewski w styczniu przyszłego roku skończy 40 lat. Największe sukcesy święcił jako junior. Dwukrotnie był indywidualnym mistrzem Europy juniorów. Ma na koncie brązowy medal IMŚJ. W 2012 roku sięgnął po tytuł indywidualnego wicemistrza Polski, przegrywając w Zielonej Górze tylko z nieodżałowanym Tomaszem Jędrzejakiem.
Wychowanek pilskiej Polonii jako jeden z nielicznych żużlowców w Polsce ma na koncie triumfy w Brązowym, Srebrnym i Złotym Kasku. To pierwsze trofeum do lat 19 wygrywał trzykrotnie, dwa razy zwyciężył w Srebrnym Kasku, a raz w Złotym. Był także dwukrotnie młodzieżowym indywidualnym mistrzem Polski.
Więcej o tematach poruszanych podczas konferencji prasowej w Ociążu wkrótce na naszym portalu.


