Z bardzo dobrej strony na tle mocnych rywali zaprezentowali się we wtorek młodzi żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia, którzy do końca walczyli o zwycięstwo w 1. Rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Ostatecznie gospodarze zajęli drugie miejsce za Bocar Włókniarzem Częstochowa, ale zasłużyli na spore brawa.
Najskuteczniejszy w zespole z Ostrowa był Sebastian Szostak, zdobywca 12 punktów. Po 7 uzbierali Kacper Grzelak i Jakub Poczta. Ten pierwszy wrócił na tor po prawie miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją ręki, jakiej nabawił się podczas meczu ligowego w Gdańsku.
Z kolei Poczta ma najmniejsze doświadczenie spośród całej czwórki wychowanków ostrowskiego klubu, a z każdymi zawodami prezentuje coraz lepszą, płynną jazdę. Najbardziej walecznym z juniorów Arged Malesa TŻ Ostrovia jest z kolei 16-letni Jakub Krawczyk, który podczas wtorkowych zawodów zaprezentował kilka świetnych akcji. Szkoda tylko błędu w wyścigu 9, kiedy to ledwie uchronił się przed wypadkiem. Mógł wtedy wygrać z samym młodzieżowym mistrzem Polski, Jakubem Miśkowiakiem.
Arged Malesa TŻ Ostrovia zakończyła zmagania z dorobkiem 35 punktów. Wygrał Włókniarz z 39, trzecia była ESV Sparta Wrocław z 29. Nieklasyfikowany był Orzeł Łódź, który stawił się w trzyosobowym składzie.
Ostatnia runda DMPJ rozegrana ma zostać 15 września w Częstochowie.


