
Łukasz Mikołajczyk przedstawił założenia swojego programu wyborczego w zakresie sportu. Doświadczenie zdobyte w senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu chce przełożyć na ostrowski grunt.
W środę, 3 października, kandydat na prezydenta miasta Łukasz Mikołajczyk przedstawił założenia swojego programy wyborczego w zakresie rozwoju sportu w Ostrowie.
– To, co proponuje drużyna Mikołajczyka w kontekście sportu, to po pierwsze infrastruktura – mówił Łukasz Mikołajczyk.
Jak wymieniał, konieczna jest w końcu kompleksowa modernizacja stadionu miejskiego wraz z trybuną główną. W planach kandydata zjednoczonej prawicy jest też kompleks boisk sportowych za „parowozownią” oraz porozumienie z właścicielem obiektu przy ul. Kusocińskiego celem jego optymalnego zagospodarowania dla dobra ostrowskiego sportu.
– W zakresie infrastruktury proponujemy jeszcze, aby w tych 5 latach powstał rodzinny wodny plac zabaw – mówił Łukasz Mikołajczyk.
W swojej „Strategii Ostrów 2023” Łukasz Mikołajczyk zapowiada dokonanie zmiany zasad finansowania przez miasto sportu kwalifikowanego i wprowadzenie czytelnych kryteriów i transparentności przekazywania środków pozabudżetowych z pieniędzy spółek. Jak mówi, powołana zostać powinna również instytucja zarządzająca wszystkimi miejskimi obiektami sportowymi MOSiR, która będzie również zajmowała się animacją sportu.
Po zwycięstwie Mikołajczyka w miejsce Rady Sportu powołane zostanie Forum Kubów Sportowych jako ciało nie tylko doradcze, ale i w dużej mierze decyzyjne w sprawach o strategicznym znaczeniu.
– Planujemy wprowadzenie wakacyjny trenera osiedlowego na wszystkich boiskach w Ostrowie – wymieniał Łukasz Mikołajczyk. – Planujemy również, aby wszystkie sportowe obiekty szkolne dostępne były w weekendy dla mieszkańców .
W ramach swojej strategii Mikołajczyk chce również wspierać ligi amatorskie dla dorosłych, zarówno koszykówki, jak i piłki nożnej oraz planuje wspieranie małych klubów w pisaniu wniosków w ministerialnym programie „Klub”.
Promowanie wszelkich zajęć ruchowych już na etapie przedszkola, otwarta współpraca z jednostkami rekomendowanymi przez PKOl i Ministerstwo Sportu i Turystyki, premia za progres dla sportu kwalifikowanego oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrowie – sportowy program Mikołajczyka dotyczy wszystkich płaszczyzn sportu. ■
Arkadiusz Grząka
Artykuł opublikowany został w Kurierze Ostrowskim w dniu 9 października 2018 r.

