Zmiany w zarządzie TŻ Ostrovia S.A., który prowadzi drużynę żużlową w rozgrywkach ligowych. Z funkcji prezesa i członka zarządu zrezygnował Radosław Strzelczyk. Władze spółki stanowią obecnie Waldemar Górski, dotychczasowy wiceprezes, który będzie pełnił funkcję prezesa oraz powołany do zarządu Mariusz Staszewski. Strzelczyk natomiast pozostaje akcjonariuszem spółki oraz prezesem stowarzyszenia Towarzystwo Żużlowe Ostrovia, które szkoli młodzież.

Informuję, że podjąłem trudną decyzję o złożeniu rezygnacji z funkcji prezesa i członka zarządu TŻ Ostrovia S.A. Nadal jednak pozostaję akcjonariuszem wspomnianej spółki. Nie wycofuję się z działalności na rzecz ostrowskiego żużla, a jedynie ją ograniczam. Żyjemy i działamy w trudnych czasach. Pandemia koronawirusa sprawiła, że muszę bardziej skupić się na prowadzonej działalności gospodarczej, dzięki której mogłem przez lata wspierać ostrowski żużel – pisze w wydanym oświadczeniu Radosław Strzelczyk.

reklama

Mojemu następcy życzę powodzenia i trzymam kciuki za dalsze funkcjonowanie TŻ Ostrovia S.A. Jednocześnie deklaruję, że członkowie zarządu i akcjonariusze mogą nadal liczyć na moją pomoc, radę i wsparcie. TŻ Ostrovia S.A traktowałem jak swoje dziecko. Budowaliśmy je wspólnie od podstaw. Miałem i nadal mam swoją wizję rozwoju klubu, plany i marzenia. Wierzę, że zarząd będzie kontynuował to, co robiliśmy wspólnie przez ostatnie lata. Dziękuję Waldemarowi Górskiemu oraz Mariuszowi Staszewskiemu za współpracę i życzę samych sukcesów zarówno na niwie organizacyjnej, a przede wszystkim sportowej – czytamy dalej.

Dotychczasowy prezes dziękuje w wydanym oświadczeniu władzom samorządowym, sponsorom i partnerom klubu, pracownikom i współpracownikom klubu oraz swojej firmy, którzy angażowali się w budowanie marki TŻ Ostrovia.

Radosław Strzelczyk podkreśla, że nie odchodzi z ostrowskiego żużla, a jedynie ogranicza w nim swoją działalność. Dziękuje również kibicom, u których cieszył się dużą sympatią. – Nadal pozostaję prezesem stowarzyszenia Towarzystwo Żużlowe Ostrovia, które prowadzi szkółkę żużlową. Dalej będę działał dla ostrowskiego żużla i robił wszystko, byśmy doczekali się kolejnych wychowanków, a także wspólnie mieli takie powody do radości, jak podczas niezapomnianego zeszłorocznego półfinału play-off – dodaje.

Kibicom dziękuję za każde ciepłe słowo, które usłyszałem w ostatnich latach. To motywowało do dalszych działań i kolejnych przedsięwzięć. Dziękuję również za słowa krytyki. Jak wszyscy, także i ja popełniałem błędy, bo nie popełnia ich tylko ten, kto nic nie robi. – kończy były już prezes TŻ Ostrovia S.A.

Oświadczenie wydał także obecny zarząd TŻ Ostrovia S.A, który tworzą Waldemar Górski oraz Mariusz Staszewski. – Zarząd serdecznie dziękuje panu Radosławowi Strzelczykowi za kilkuletnią pracę na rzecz ostrowskiego żużla i pełnienie funkcji zarządu spółki. Cieszymy się, że pozostaje nadal z nami jako akcjonariusz TŻ Ostrovia S.A. Wierzymy, że obecna sytuacja jest tylko przejściowa, a bez względu na pełnione funkcje nadal będziemy wspólnie działać dla dobra sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim – czytamy w oświadczeniu.

Jesteśmy przekonani o  dalszej dobrej współpracy na linii TŻ Ostrovia S.A. – stowarzyszenie Towarzystwo Żużlowe Ostrovia w kwestii szkolenia adeptów i juniorów ostrowskiego klubu. Jednocześnie chcemy uspokoić kibiców, że wbrew niektórym artykułom pojawiających się w mediach, sytuacja finansowa TŻ Ostrovia S.A. jest stabilna i normalnie przygotowujemy się do startu rozgrywek eWinner 1. Ligi. W dobie pandemii nikomu nie jest łatwo i większość klubów odczuła skutki kryzysu. Robimy jednak wszystko, by przetrwać ten trudny czas. Przy okazji serdecznie dziękujemy władzom miasta Ostrowa Wielkopolskiego z panią prezydent Beatą Klimek na czele oraz prezesowi Centrum Rozwoju Komunalnego panu Bartoszowi Ziółkowskiemu za wsparcie oraz pomoc w rozwiązaniu trudnego tematu, jakim była kwestia użytkowania Stadionu Miejskiego – informuje zarząd TŻ Ostrovia.

Przypomnijmy, że rozgrywki eWinner 1. Ligi Żużlowej ruszą w weekend 11-12 lipca. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski rozpocznie sezon na własnym torze meczem z Abramczyk Polonią Bydgoszcz.

reklama