Co za ironia losu. Obaj już kiedyś startowali w TŻ Ostrovia, a teraz wracają do ostrowskiego klubu. Adam Ellis już wcześniej został potwierdzony jako gość, a w piątek z RM Solar Falubazu Zielona Góra do Arged Malesa TŻ Ostrovia wypożyczony został doskonale znany w Ostrowie Jonas Jeppesen.
Duńczyk ma 23 lata i sezony 2017 i 2018 reprezentował barwy TŻ Ostrovia. Jeździł wówczas jednak bardzo sporadycznie. Przed sezonem 2020 podpisał kontrakt z zielonogórskim klubem. Miał być opcją rezerwową pod numer 8 i 16. Jonas Jeppesen jednak nie dostawał szans, a TŻ Ostrovia potrzebowała wzmocnień przed rundą rewanżową. – Uznaliśmy, że Jeppesen idealnie pasuje do naszej kadry, bo możemy wystawiać go jako rezerwowego. Mało tego, przykładowo do Tarnowa możemy pojechać z gościem Ellisem i Jeppesenem w składzie – wyjaśnia Waldemar Górski, prezes klubu.
Jeppesen jest w całkiem niezłej formie w tym sezonie. W lidze szwedzkiej w czwartek dla Indianerny Kumla zdobył 14 punktów, a jedyne „oczko” stracił w ostatnim wyścigu z Robertem Lambertem, którego wcześniej pokonał.
Duńczyk, startując w Ostrowie dał się poznać, jako bardzo waleczny żużlowiec, który może nie dysponuje rakietowym wyjście spod taśmy, ale nadrabia to walką na dystansie. Może startować z rezerwy, jako zawodnik do lat 23. W sobotę o 16:30 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski podejmie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Mecz zostanie rozegrany przy ograniczonej liczbie kibiców do 25 procent pojemności Stadionu Miejskiego z uwagi na to, że powiat ostrowski zaliczony został do tzw. żółtej strefy.


