Lekkoatleci Klubu Sportowego Stal LA nie zwalniają tempa. Z Mistrzostw Wielkopolski U16 przywieźli 15 medali, wygrywając klasyfikację medalową i ustanawiając klubowy rekord w tej imprezie. Z finału ogólnopolskiego Czwartków Lekkoatletycznych wrócili z dwoma złotymi krążkami, a to nie koniec. Wrzesień jest przecież miesiącem najważniejszych imprez lekkoatletycznych rangi mistrzostw Polski.
W sobotę, o czym już informowaliśmy Natalia Benedykcińska zdobyła srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 w skoku w dal. W niedzielę w Poznaniu ostrowscy lekkoatleci przeszli niemalże samych siebie, zdobywając 15 medali rangi Mistrzostw Wielkopolski U16.
Niekwestionowaną gwiazdą mistrzostw została Olga Szlachta, która zdobyła trzy złote medale. Wygrała skok w dal, nową konkurencję trzyskok oraz z koleżankami zwyciężyła w sztafecie 4×100 metrów.
Złoty medal w biegu na 100 metrów wywalczyła Inga Kanicka, finiszując przed swoją koleżanką klubową, Oliwią Klar. Skok wzwyż wygrała Emilia Twardowska. W biegu na 1000 metrów zadebiutowała Lena Dąbrówka i był to tak udany debiut, że ostrowianka wywalczyła złoty medal. Konkurs skoku w dal wygrał Bartosz Opielewicz.
Srebrne medale oprócz wspomnianej Oliwii Klar zdobyła Julia Podruczna w skoku w dal, Michał Jopek w biegu na 300 metrów oraz Hubert Brudło w biegu na 1000 metrów. Na najniższym stopniu podium stawały Dagmara Adamcio w skoku w dal oraz Amelia Płócienniczak w biegu na 300 metrów.
– Osobnym rozdziałem była nasza ostrowska specjalność – sztafety 4×100 m. Tutaj wystawiliśmy po kilka zespołów, dominując ze świetnymi rezultatami – cieszy się trener Michał Walczak. Wśród dziewcząt zwyciężył pierwszy zespół KS Stal LA w składzie: Olga Szlachta, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio i Inga Kanicka – 50,06 s. Drugie miejsce zajął drugi zespół, a na siódmym miejscu przybiegły dziewczęta z trzeciego składu.
W kategorii chłopców zwyciężył zespół w składzie: Karol Błaszczak, Bartosz Opielewicz, Michał Jopek, Piotr Rak i Miłosz Deresiński – 46,37 s.
Z kolei w Łodzi rozegrano finał ogólnopolski Czwartków Lekkoatletycznych. Nikodem Borecki i Eryk Krakowski zwyciężyli w biegach na 60 metrów. Aleksandra Koniarek i Jakub Płócienniczak uplasowali się tuż za podium na czwartych miejscach w skoku w dal. Ostrów Wielkopolski na w klasyfikacji medalowej zajął znakomite ósme miejsce.
Fot: Facebook KS Stal LA




