Jak co roku w okresie świąt Wielkanocnych w kościołach zbudowane zostały Groby Pańskie. Przypominają one wiernym śmierć Jezusa Chrystusa.

Zwyczaj tworzenia Grobu Pańskiego pochodzi z Palestyny, a w Polsce kultywowany jest od XVI wieku. W wybranym miejscu w świątyni umieszcza się figurę zmarłego Jezusa oraz monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Tegoroczny Grób Pański w ostrowskiej Konkatedrze nawiązuje do trwającej wojny. Obok Grobu Jezusa znajdują się dwa inne groby ze zniczami w barwach ukraińskich i rosyjskich.

reklama

reklama