Wielkopolska najlepsza w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt, który zakończył się właśnie w Łańcucie. Ekipa z trenerką Katarzyną Motyl i zawodniczką Igą Jasik wygrała w finale z Dolnym Śląskiem 77:54.
Reprezentacja Wielkopolski, której asystentem trenera jest Katarzyna Motyl, na co dzień prowadząca Basket Ostrovię w pierwszym meczu grupowym wygrała z Kujawsko-Pomorskim 86:40. W reprezentacji Wielkopolski gra Iga Jasik z ostrowskiego klubu, która rzuciła 14 punktów.
W kolejnym meczu Wielkopolska pokonała Łódzki 80:61, a ostrowianka znów zapisała na koncie 14 punktów. Na koniec zmagań grupowych Wielkopolska rozbiła Śląskie 109:39, a Jasik rzuciła 17 punktów.
W półfinale Wielkopolska ograła Pomorskie 69:43, a Iga Jasik zapisała na koncie 7 punktów. W meczu o złoty medal Wielkopolska nie dała szans Dolnemu Śląskowi, pokonując tą reprezentację 77:54, a jedną z kluczowych postaci finału była Iga Jasik, autorka 19 punktów.
Fot: Facebook KS Basket Ostrovia

