Ostatni mecz Centry Ostrów w IV lidze był prawdziwym popisem strzeleckim. Drużyna rozgromiła 6:0 rywala, którym była ostatnia w tabeli Pogoń Łobżenica i wydawało się, że wróciła na zwycięską ścieżkę po serii kiepskich wyników. Niestety, ostrowianie poinformowali, że nie otrzymają punktów za to spotkanie, bo jego rezultat został zweryfikowany.

Ostatecznie Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej orzekł, że pojedynek pomiędzy Centrą a Pogonią Łobżenica zakończyło się walkowerem 3:0 dla gości. Skąd taka decyzja? O szczegółach ostrowianie poinformowali w swoich mediach społecznościowych. Sytuacja jest naprawdę kuriozalna.

reklama

-Pod koniec spotkania kierownik gości zgłosił do sędziego prośbę o sprawdzenie tożsamości naszych zawodników. Nasi zawodnicy po poprzednich nieudanych spotkaniach cieszyli się zbyt długo ze zwycięstwa – czytamy w oficjalnym komunikacie Centry.

-Zgodnie z regulaminem od momentu zakończenia spotkania na weryfikację tożsamości jest wyznaczony okres 15 minut, który to został nieznacznie przekroczony (Tożsamość została potwierdzona przez wszystkich jednak z opóźnieniem). Przepraszamy wszystkich zawiedzionych kibiców, ale od wydanej decyzji odwoływać się nie będziemy i w pełni akceptujemy regulamin związku – poinformowali ostrowianie.

Przypomnijmy, że piłkarze Centry dominowali na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Ich przewaga nie podlegała dyskusji. Do przerwy na listę strzelców wpisali się Jakub Kłobusek i Jakub Michalski. Kilka minut po wznowieniu gry było już 3:0 za sprawą Kłobuska. Gola na 4:0 dołożył Kacper Ciba, a w końcówce padły jeszcze dwie bramki. Jedna autorstwa Kłobuska, dla którego był to hat-trick, a druga Szymona Kucharskiego. Można zatem powiedzieć, że był to prawdziwy nokaut.

Po tej wygranej Centra z dorobkiem 36 punktów zajmowała ósme miejsce w tabeli, a teraz spadła na jedenastą lokatę. Kolejny pojedynek drużyna rozegra 11 maja w Jarocinie. Jej rywalem będzie czternasta w tabeli IV ligi Jarota. Z kolei Pogoń Łobżenica była ostatnim zespołem w rozgrywkach, ale po tym, jak dopisano jej trzy punkty, wyprzedziła Tarnovię Tarnowo Podgórne i przesunęła się 17. lokatę.

reklama