Czwarta porażka koszykarek Basket Ostrovii w obecnym sezonie. Tym razem podopieczne Katarzyny Motyl po jednostronnym spotkaniu przegrały na wyjeździe z Contimax MOSiR-em Bochnia 44:87.
Rywalki były zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku, który był rozgrywany w ramach drugiej kolejki. Ich przewaga była widoczna od samego początku rywalizacji. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 30:14 dla ekipy z Bochni.
W drugich dziesięciu minutach Basket Ostrovia miała jeszcze większe problemy ze zdobywaniem punktów. Przewaga gospodyń rosła w szybkim tempie. Ostatecznie ekipa z Bochni prowadziła 51:23 i pewnie zmierzała po kolejne zwycięstwo.
Po przerwie nie doszło do żadnego zwrotu akcji. Trzeba jednak przyznać, że trzecia kwarta była naprawdę przyzwoita w wykonaniu koszykarek Katarzyny Motyl, które toczyły wyrównany bój z wyżej notowanym rywalem. Ostatnie dziesięć minut to już jednak dominacja Contimaxu, który wygrał trzeci pojedynek w obecnym sezonie i jest wiceliderem tabeli.
Basket Ostrovia ma na koncie cztery porażki i zajmuje siódmą lokatę. Ostrowianki nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek, bo już w niedzielę grają w Krakowie, gdzie ich przeciwnikiem będzie tamtejsza Wisła CanPack.
Contimax MOSiR Bochnia – Basket Ostrovia Ostrów 87:44 (30:14, 21:9, 15:12, 21:9)
Basket Ostrovia: Wojtysiak 9, Potraca 8, Zaremba 7, Morgiel 7, Karaś 6, Kunicka 6, Dusza 1, Byczkowska 0, Kobylańska 0, Cebulska 0, Kisielewska 0, Ster 0.

