Basket Ostrovia nadal bez wygranej w 1. Lidze Kobiet. Tym razem podopieczne Katarzyny Motyl przegrały w Rybniku 55:65. Dla rywalek było to pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Ostrowianki na razie nie mają powodów do optymizmu, aczkolwiek należy pamiętać, że do tej pory tylko raz grały u siebie.
Mecz nie rozpoczął się po myśli ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego. Kilka minut wystarczyło, żeby RMKS wyszedł na prowadzenie 11:2. Na szczęście Basket Ostrovia szybko się otrząsnęła i zaczęła grać zdecydowanie lepiej. Przewaga gospodyń powoli topniała i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:19.
W drugiej odsłonie niedzielnej rywalizacji rybniczanki kontynuowały dobrą grę i powiększyły prowadzenie. Po pierwszej połowie było 44:35 dla rywalek. Po przerwie Basket Ostrovia dzielnie walczyła, wygrała nawet czwartą kwartę, ale gospodynie nie wypuściły z rąk zwycięstwa i pierwszy raz w obecnym sezonie zgarnęły komplet punktów.
O sukcesie rywalek zdecydowały w dużej mierze rzuty za trzy. RMKS trafił aż 11 razy. W tym elemencie brylowała zwłaszcza Dominika Bednarek, która oddała pięć celnych rzutów z dystansu z 50 proc. skutecznością. Łącznie zdobyła 18 punktów, a do tego dołożyła osiem zbiórek i siedem asyst. Warto też dodać, że w zespole z Rybnika wystąpiła była kapitan Basket Ostrovii Katarzyna Joks, która zapisała na swoim koncie dziewięć „oczek”.
Jeśli chodzi o zespół z Ostrowa Wielkopolskiego, to najlepsze były Kinga Potraca i Konstancja Karaś, które zdobyły po 13 punktów. Basket Ostrovia przegrała szóste spotkanie w obecnym sezonie i na ten moment zajmuje ósme miejsce w tabeli. Ostrowianki są jedynym zespołem w rozgrywkach gr. B 1. Ligi Kobiet, który nie ma jeszcze na swoim koncie zwycięstwa. Warto jednak pamiętać, że podopieczne Katarzyny Motyl miały do tej pory trudny terminarz, bo pięć meczów rozegrały na wyjeździe, a tylko jeden w domu.
Na razie liderem rozgrywek jest Isands Wichoś Jelenia Góra, który ma jednak rozegrane o jedno spotkanie więcej od drugiego Contimaxu MOSiR. To właśnie ekipa z Bochni jest jedynym niepokonanym zespołem w gr. B 1. Ligi Kobiet. Trzecie miejsce zajmuje Wisła CanPack Kraków.
RMKS Xbest Rybnik – Basket Ostrovia Ostrów 65:55 (21:19, 23:16, 14:10, 7:10)
Basket Ostrovia: Potraca 13, Karaś 13, Ster 7, Kunicka 5, Byczkowska 5, Cebulska 5, Kisielewska 3, Morgiel 2, Zaremba 2.

